Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Spotkanie z logopedą

Utworzono dnia 25.05.2021, 14:50

22.06.2021 , 17:00


Plakat z wizerunkiem pociągu i harmonogramem projektu "Pociąg do mowy - edycja 2"Zapraszamy do udziału w spotkaniu w ramach projektu "Pociąg do mowy - edycja 2".

22.06.2021 17:00 SPOTKANIE Z LOGOPEDĄ o trudnościach z mówieniem u dzieci i potrzebach terapii opowie Grażyna Tlołka.

Grażyna Tlołka - neurologopeda, terapeuta, wykładowca akademicki Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (pedagogika, logopedia) oraz Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie (neurologopedia), pracę w zawodzie rozpoczęła w 1996 roku. Swoje wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobyła pracując w placówkach: służby zdrowia, pomocy społecznej, oświatowych oraz prowadząc własny gabinet logopedyczny. Pracuje w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Żorach oraz ściśle współpracuje ze Specjalistycznym Centrum Terapii Jąkania w Wodzisławiu Śląskim. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu diagnozy i terapii zaburzeń mowy. Posiada kwalifikacje trenera EEG Biofeedback. Specjalizuje się w terapii zaburzeń płynności mówienia – jąkania. Pracuje nad kształtowaniem i rozwojem mowy u dzieci, które rozwijają się nieharmonijnie lub u których proces nabywania mowy jest opóźniony lub zaburzony. Wspomaga pacjentów, którzy nie wymawiają wszystkich głosek z repertuaru dźwięków języka polskiego lub je zniekształcają. Prowadzi terapię logopedyczną, zarówno indywidualną, jak i grupową dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W terapii z dziećmi i młodzieżą łączy tradycyjne metody z nowoczesnymi technologiami. W swojej pracy logopedycznej posługuje się wieloma metodami i technikami pracy, które wykorzystuje w pełni lub też częściowo, dostosowując do potrzeb i możliwości danej osoby. W terapii stosuje m.in.: masaż logopedyczny, relaksację, ćwiczenia logorytmiczne, autohipnozę, ćwiczenia stymulujące funkcje motoryki małej i dużej, ćwiczenia stymulujące pamięć, trening słuchowy, biblioterapię oraz elementy psychoterapii i muzykoterapii.

Na spotkaniu będą przedstawione propozycje książek wspierających naukę mówienia.

 

Więcej propozycji w ramach projektu na stronie https://mbpzory.pl/projekty/n,pociag-do-mowy-edycja-2

 


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury " Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021".

Logotypy: godło orzeł, napis Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, znak korony i napis Narodowe Centrum Kultury, znak dymku komiksowego, trzy kwadraty i napis Ojczysty - dodaj do ulubionych. Na dole napis: "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021".