Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Koncert Kasi Cailloux

Utworzono dnia 09.04.2024

Zapraszamy na koncert Kasi Cailloux, który odbędzie się 26.04.2024 r. o godz. 19:00 w bibliotece. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory autorskie .

 

Czarno-białe zdjęcie młodej kobiety.Kasia Cailloux – polska wokalistka, pianistka, kompozytorka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach, uczestniczka wielu konkursów i festiwali wokalnych, na których zdobywała nagrody i wyróżnienia. W 2017 roku wydała swój debiutancki album, na którym znajdują się jej autorskie kompozycje w aranżacji na orkiestrę symfoniczną i trio jazzowe.

"Gorąco polecam debiutancką płytę Kasi Cailloux pt. A look from above Cailloux. Ta młoda, utalentowana artystka jest zarówno wokalistką jak i kompozytorką, i autorką tekstów wszystkich utworów zawartych na płycie. Płyta ta odznacza się wielką oryginalnością stylistyczną i ukazuje indywidualny idiom estetyki muzycznej Kasi Cailloux. Nadrzędną cechą narracji dźwiękowej każdego utworu stanowiącego repertuar płyty jest wysublimowana wrażliwość artystki, dzięki której przenosi ona słuchacza w przestrzeń niecodzienności i medytacji”.

prof. nadzw. dr hab. szt. muz. Jacek Glenc

 

UDZIAŁ BEZPŁATNY, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: w Informacji-Recepcji osobiście, telefonicznie (nr 32 43 44 584/32 43 43 197, wew. 20) lub mailowo na adres informacja@mbpzory.pl. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na publikację wizerunku w mediach społecznościowych i na stronie internetowej biblioteki.