Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

ŻUK Żory Ukulele Festiwal 2024

Utworzono dnia 19.04.2024

Nadchodzi ŻUK – II. Żory UKulele Festiwal! 18 maja 2024 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zamieni się w raj dla miłośników ukulele.

ŻUK, czyli Żory UKulele Festiwal, to radosne  wydarzenie dla wszystkich, którzy kochają ten uroczy instrument. Festiwal odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Żory.

W tym dniu będzie można wziąć udział w warsztatach gry na ukulele, zobaczyć film z Hawajami w tle, posłuchać koncertów UkuFans i Anny Kamińskiej z akompaniamentem Emila Smardzewskiego, przetestować, wygrać lub kupić własny instrument i muzyczne akcesoria oraz wystąpić w trakcie otwartego mikrofonu. 

/ Plakat ŻUK Żory Ukulele Festiwalu 2024 /

 

PROGRAM:

12:30 – 12:55  Rejestracja na warsztaty

13:00 – 14:20  WARSZTATY blok 1 (do wyboru):

  • Ukulele dla średniozaawansowanych (Jaro Paul - Bez Nut)*
  • Ukulele na start (Sabina Chyła)*

14:00 – 14:25  Rejestracja na warsztaty

14:30 – 16:00  WARSZTATY blok 2 (do wyboru):

  • Ukulele dla średniozaawansowanych (Jaro Paul - Bez Nut)*
  • Podstawy gry na ukulele (Joanna Płoska)*
  • Pokaz filmu z Hawajami w tle*

16:00 – 16:30  Prezentacja stoisk partnerów

16:30 – 17:00  Koncert zespołu UkuFans - koncert ukulelistów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Żorach (przygotowanie: Sabina Chyła)

17:00 – 18:00  Koncert Anny Kamińskiej i Emila Smardzewskiego - zobacz kanał YouTube

18:00 – 18:30  Przedstawienie sponsorów i losowanie upominków

18:30 – 20:00  Otwarty mikrofon - oddajemy scenę każdemu, kto chciałby wystąpić przy mikrofonie ze swoim ukulele
 

Podczas festiwalu zapraszamy na stoisko Szkoły ukulele Bez Nut, Wana'ao ANP Instrumenty Muzyczne wyłącznego dystrybutora Ohana Ukuleles w Polsce oraz sklepu Koralina Żory

 


ANNA KAMIŃSKA I EMIL SMARDZEWSKI

Fotografia Anny Kamińskiej i Emila SmardzewskiegoOna - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, trenerka wokalna.
On - instrumentalista, kompozytor, aranżer, realizator dźwięku.
Ona - przyniosła ze sobą szczere teksty i jazzowo-folkową emocjonalność.
On - rockowo-popowy temperament i aranżacyjną odwagę, połączyli to wszystko z różnorodnym instrumentarium oraz współbrzmieniem wokali i tak właśnie stworzyli swój symbiotyczny duet, który ciężko skategoryzować.

Współtworzą zespół kilka czułości, z którym debiutancką płytę "MIĘTA" wydali w 2022 roku za pośrednictwem Agora Digital Music, a aktualnie pracują nad drugim, tym razem lawendowym albumem (premiera w czerwcu 2024 roku). Zagrali również w Piwnicy pod Baranami i zostali zauważeni na wielu festiwalach, m.in. I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Szlakiem Bardów w Warszawie, I miejsce na Festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim. Jako duet wydali cykl autorskich piosenek zwiastujących pogodę, np. "Rainy Day". Występują z własnym repertuarem, ale grają również znane i lubiane covery ze świata muzyki popularnej, jazzu czy piosenki poetyckiej. 


Instagram: _kaminska_anna
YouTube: youtube.com/watch?v=iVPm4AUVChA
Zespół Kilka Czułości: www.facebook.com/muzyczne.kilkaczulosci

 

UKUFANS

Zdjęcie zespołu UkuFansZespół tworzą uczniowie ze SP nr 4 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego im. Otylii Jędrzejczak w Żorach, których gry na ukulele uczy pani Sabina Chyła. Nasi żorscy ukuleliści osiągnęli już pierwsze sukcesy i dostali się do finału Muzycznego Wyzwania Chrumasa za piosenkę „Zasady znam, która najlepiej promuje zdrowe odżywianie. Oskara Herbę z klasy 3, Maję Karaś, Tymoteusza Wyżgoła, Tatianę Pawlas i Fabiana Janowca organizatorzy konkursu zaprosili do nagrania piosenki w studio TVP w Warszawie.

 

 
 

SPONSORZY:

Wana'ao ANP Instrumenty Muzyczne wyłączny dystrybutor Ohana Ukuleles w Polsce
Sklep muzyczny Violino
- Bez Nut Szkoła Ukulele
- Miasto Żory
- Księgarnia muzyczna alenuty.pl

PARTNERZY:

- MOSiR Żory
Sklep Koralina Żory

 

Na warsztaty obowiązują zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji. Na pozostałe wydarzenia wstęp wolny.

Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na publikację wizerunku w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Biblioteki.