Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Wernisaż wystawy Anny Bodzek-Sikora „Patchworki natury”

Utworzono dnia 27.12.2021, 11:01

21.01.2022 , 18:00


Zapraszamy na wystawę Anny Bodzek-Sikory pt. "Patchworki natury", która będzie dostępna w Galerii Na Piętrze 21.01- 06.03.2022. Wernisaż: 21.01.2022, godzina 18:00.

Wystawa „Patchworki natury” to prace wykonane w nurcie upcyklingu oraz technik łączonych z ceramiką, drutem i sznurkiem. Powstałe formy najczęściej odwołują się do natury, ponieważ to do niej najbliżej artystce i to z nią się identyfikuje. Jest to nie tylko wędrówka po formach, które przybrała glina i karton, ale przede wszystkim „powrót do korzeni”, do świata pierwotnych uczuć i emocji. Proste kształty, koła, powtarzalność, odzwierciedlają harmonię i porządek. Są jak bicie serca, a jednocześnie przynoszą zróżnicowane efekty, tak jak w życiu każdego człowieka.

Fotografia portretowa młodej, uśmiechniętej kobiety. Ma kręcone włosy do ramion. Z tyłu widoczny balkon z powieszonymi doniczkami.Anna Bodzek-Sikora Żorzanka, absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Katowicach – filia w Cieszynie, a także Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na kierunku Florystyka. Wykładowczyni, mistrzyni florystyki, członkini Stowarzyszenia Międzykulturowego Maloka. Na co dzień pracuje jako specjalistka sztuk plastycznych w Studio Działań Artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach. Od wielu lat prowadzi warsztaty artystyczne, międzykulturowe i florystyczne oraz kursy dokształcające w dziedzinie florystyki. Zamiłowanie do sztuki i przyrody łączy z niekonwencjonalnym podejściem do upcyklingu i jest to charakterystyczna cecha jej prac prezentowanych na wystawach krajowych i zagranicznych.

 

Plakat wystawy "Patchworki natury" autorstwa Anny Bodzek-Sikory. Głównym elementem graficznym jest praca wykonana w stylu eko z tektury, sznurka, blachy i drutu.

Przycisk katalog on-line

Przycisk Regionalia

Przycisk Facebook

Przycisk YouTube

Przycisk "Radio Żory"

Przycisk RODO

Przycisk Biuletyn Informacji Publicznej

Przycisk Partnerzy

Przycisk Zostań przyjacielem żorskiej biblioteki

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 23 wydarzeń w tym miesiącu