Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Wystawa fotografii Krzysztofa Kocierza

Utworzono dnia 28.03.2023

Zapraszamy na wystawę Krzysztofa Kocierza pt. "Biało – Czerwone Orły w służbie na polskim niebie". Wystawa dostępna jest w dniach 21 kwietnia - 27 maja 2023 w Galerii Na Piętrze. Wernisaż wystawy odbędzie się 21 kwietnia 2023 (piątek) o godz. 18.00.

Grafika wystawy "Biało-czerwone orły w służbie na polskim niebie. Wystawa fotografii Krzysztofa Kocierza. 21.04-27.05.2023 Galeria Na Piętrze wernisaż: 21.04.2023, godz. 18:00 ul. Rybnicka 6-8, 44-240 Żory". Logo Biblioteki w ŻorachKRZYSZTOF KOCIERZ urodził się w Żywcu, a całe swoje dzieciństwo spędził w malowniczej, beskidzkiej miejscowości Rycerka Górna. Obecnie mieszka w Chełmku, a fotografia to jego hobby, w którą jest mocno zaangażowany. Swoje zainteresowania rozwija podczas kursów, szkoleń, pracy w plenerze, oraz w profesjonalnym studio. Ukończył kurs fotografii dla zaawansowanych w Związku Polskich Artystów Fotografików w Katowicach pod okiem Antoniego Kreisa. Od lat współpracuje z japońskim Sigma Corporation, opiniując i testując w trudnych, górskich warunkach obiektywy fotograficzne. Jest wyróżniany przez Grupy Fotograficzne, a jego prace trafiają do ich zbiorów fotograficznych.

"Chciałbym czasem znaleźć się w takim miejscu, gdzie Bóg czeka tylko, aby komuś otworzyć migawkę'' Ansel Adams - takie jest motto moich kolejnych spotkań z gośćmi przy okazji wystaw, prezentujących moje życiowe pasje, na które składają się góry, fotografia, szczególnie ta lotnicza, z którą to związany jestem również po części zawodowo. Wychodząc z domu do pracy, wielokrotnie spoglądałem w niebo i zastanawiałem się jak uwiecznić chwile, pięknych obrazów samolotów, wykonujących rozmaite zadania, doświetlonych światłem, okrytych tajemnicą cienia i pilotowanych przez profesjonalnych ludzi. Pragnąłem tę chwilę zatrzymać i najlepiej utrwalić na matrycy swojego aparatu. Niewątpliwie, by znaleźć się tam u góry, na rampie samolotu, to daleka droga, ale dzięki takim ludziom jak Pan Generał Jarosław Mika, Pan Generał Jacek Pszczoła, Pan Generał Paweł Bigos, Pan Pułkownik Sławomir Byliniak oraz Pan Jerzy Antonkiewicz, to się udało. Dziękuję.

Emocje, jakie temu towarzyszą, płyną ze mnie i trudno zatrzymać je wyłącznie dla siebie. Stąd potrzeba podzielenia się nimi z kimś drugim. Wasza obecność, drodzy Goście, to najwspanialsza nagroda dla mnie. Słowa – L. Da Vinci „Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić …”. Mam nadzieję, że mój zachwyt nad Pięknem Samolotów i wykonywanych zadań przez wspaniałych ludzi dostrzeżecie Państwo w obejrzanych pracach, i że także ulegniecie ich czarowi.

Obecnie prezentowana wystawa, jest wzbogaconą odsłoną dotychczasowej wystawy "Transportowce 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w służbie na polskim niebie" o zdjęcia z Konkursu Filmów, Fotografii i Plastyki Wojska Polskiego „Military Art. 2020” oraz innych sesji wykonanych w powietrzu."
Krzysztof Kocierz

Wystawy:
"Serduchem malowane" – Imielin (wrzesień/październik 2018)
"Życie na szlaku – serduchem malowane" – Oświęcim (marzec/kwiecień 2019)
"Życie na szlaku – serduchem malowane" – Kraków – Balice (maj 2019)
"Szlakiem… Polem… Lasem… - Serduchem malowane" – Kraków (czerwiec/lipiec 2019)
"Tam wyrosłem, tutaj wrosłem... serce jedno" – Chełmek (grudzień 2019/styczeń 2020)
"Samoloty 8. Bazy Lotnictwa Transportowego" – Kraków – Balice (wrzesień 2020)
"Wystawa Fotograficzna Sprzętu Wojska Polskiego" – Schronisko Górskie PTTK Rysianka (10.01.2021 – obecnie)
"Transportowce 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w służbie na polskim niebie" – Kraków – Balice (luty 2022)
"Wojsko Polskie w służbie Małopolsce" – Kraków pl. Matejki (15-31.08.2022) – wystawa zbiorowa
"Ocalić to, co wokół nas… Kruche i ulotne… Świat jest taki piękny, by go tak bezmyślnie niszczyć…" – Imielin (07.03 - 15.04.2022)
"Transportowce 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w służbie na polskim niebie" – Oświęcim (30.05 - 30.06.2022)
"Transportowce 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w służbie na polskim niebie" – Kraków (21.02 - 13.03.2023 r.)

Nagrody/wyróżnienia:
2020 Elbląg - Konkurs Filmów, Fotografii i Plastyki Wojska Polskiego „Military Art. 2020” - III NAGRODA za cykl zdjęć „Tęczowa Gloria w 80-lecie bitwy o Anglię”.