Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Wystawa fotografii Beaty Jakubas 'Światłem malowanie'

Utworzono dnia 01.06.2022

Zapraszamy na wystawę fotografii Beaty Jakubas pt. "Światłem Malowanie". Wystawa dostępna w dniach 30.06-13.08.2022 w Galerii na Piętrze. Wernisaż wystawy odbędzie się 01.07.2022 o godz.18:00.

O wystawie:

"Jak każdy artysta niezależny staram się podążać swoją drogą. Jest tyle piękna i emocji do sfotografowania. Fotografuję od wielu lat, szukając tego, co mnie zatrzyma na chwilkę i wzruszy. Światło, kolory i forma to wszystko staram się pokazywać w taki sposób jak ja to czuje i widzę. Często nieostre, pokazane w sposób nieoczywisty, nieco impresjonistyczny, a już na pewno bardzo subiektywny, czasami nierzeczywisty, a nawet baśniowy świat przyrody. W ten sposób staram się wykreować swój własny magiczny świat. Prezentowane fotografie to tylko niewielka cząstka świata natury, który obserwuję i chwytam w kadry od wielu lat. Mam nadzieję, że patrząc na moje zdjęcia choć na chwilę obudzę w widzach dziecko, bo świat oglądany oczami dzieci jest coraz bardziej kolorowy, fascynujący, tajemniczy i potrafi być zaskakujący. Zapraszam serdecznie do spaceru wśród obrazów i oglądania tego świata moimi oczami, odczuwania sercem i duszą."

 

O artystce:

Beata Jakubas - częstochowianka, które swoje zainteresowania fotograficzne realizuje w obszarze fotografii przyrodniczej, makrofotografii oraz tworzenia obrazów świata przyrody, przedstawiając ją w sposób nieoczywisty, za pomocą starych manualnych obiektywów, które pomagają tworzyć obrazy czasem bajkowe i nierzeczywiste. Fotografuje wszędzie tam, gdzie pojawia się światło.

Czas ucieka.
"Tempus fugit. Wbrew logice i fizyce staram się te uciekające chwile zatrzymywać w kadrze mojego obiektywu. Maluję światłem i staram się by te impresje, te chwile składające się na czas ocalić od zapomnienia. Fotografuję ludzi i krajobrazy. Ludzi, by uchwycić ich emocje a piękno otaczającego świata, by poczuć jego emanację i przekazać Wam te wibracje. Zapraszam do mojego świata pełnego nieostrości i niedopowiedzeń…"
 

Carpe diem! Chwytaj dzień! Łap chwilę.
"Uchwyć ten jedyny i niepowtarzalny moment. Fotografuję od wielu lat szukając tego, co mnie zatrzyma na chwilkę. Światło, kolory i forma to wszystko staram się pokazywać w taki sposób jak ja to widzę. Często nieostre, pokazane w sposób nieoczywisty… nieco impresjonistyczny, a już na pewno bardzo subiektywny. W ten sposób staram się wykreować swój własny magiczny świat, do którego niezmiennie wszystkich zapraszam. Najbardziej interesuje mnie to, co najbliżej nas, natura i jej piękno. Dzięki fotografii daję drugie i kolejne życie starym manualnym obiektywom, które z reguły stawiają wysoką poprzeczkę i wcale nie ułatwiają fotografowania, ale to właśnie sprawia mi najwięcej radości."

Panta rhei.
"Wszystko płynie. Staram się, stojąc nad rzeką życia, chwytać te chwile i zatrzymywać je w kadrze. Wszystkie te ulotne momenty przepełnione kolorami i światłocieniami i tak pełne nieostrości i mgieł o świcie i zmierzchu ubieram w formę fotograficznej impresji, często za pomocą starych analogowych i manualnych obiektywów. Łączę w ten sposób dwa światy - współczesny i ten odległy, nieco przykurzony a pachnący historią miejsc i zdarzeń. Fotografuję od lat nie zważając na porę dnia i nocy, czy aurę. Szukam tej jednej idealnej chwili, która mnie urzeknie i spowoduje, że się zatrzymam i wyjmę aparat, by tę chwilę uwiecznić. Moja fotografia to mój subiektywny, ale też zaczarowany świat pełen poezji światła. Jestem światłoczuła. Czasem jestem przed obiektywem jak Alicja w Krainie Czarów, po drugiej stronie lustra."

Zapraszam Państwa serdecznie do mojego świata…

Beata Jakubas

 

Więcej fotografii na:

www.beatajakbas.pl

https://www.facebook.com/JakubasBeataFotografia

https://www.facebook.com/fotografiachwili

https://www.instagram.com/beatajakubasphotography

https://www.instagram.com/fotografiabeatajakubas
 


 

 

Wystawa Beaty Jakubas

Utworzono dnia 04.07.2022, 12:48