Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Świąteczny kiermasz rękodzieła

Utworzono dnia 07.12.2021

Zapraszamy do udziału w świątecznym kiermaszu rękodzieła, który odbędzie się 16 grudnia w godzinach 16:00 - 19:00 w Galerii Na Piętrze.

Grafika z napisem "Świąteczny kiermasz rękodzieła. Prace nauczycieli, rodziców i uczniów Zespołu Szkoł Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach 16.12.2021 16:00-19:00".  W tle widoczna choinka i śnieżynki.Kiermasz przygotowali nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach. Przy szkole działa pracownia rękodzielnicza, stolarska i ceramiki, gdzie powstały unikatowe prace.

Na kiermaszu będą wystawiane:
- drewniane renifery i choinki,
- stroiki, wianki i zawieszki świąteczne,
- ręcznie robione (metodą decoupage) bombki,
- bombeczki ekologiczne,
- kartki świąteczne,
- sianko wigilijne,
- ceramiczne anioły i krasnale,
- ręcznie robione świąteczne mydełka.

Z inicjatywy grona pedagogicznego oraz rodziców dzieci Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach powstało Stowarzyszenie Dzieci Matki Teresy. Jest to organizacja pozarządowa, której głównym celem jest działanie na rzecz osób z niepełnosprawnością, edukacja społeczna, oraz rozwój i promocja placówki kształcenia specjalnego w Żorach. W szeregach Stowarzyszenia znajdują się zarówno rodzice, jak i nauczyciele, którzy z pełnym oddaniem pracują na rzecz podopiecznych.