Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Supernova. Horyzonty Materii

Utworzono dnia 20.10.2021

Od 28 października do 27 listopada 2021 r. zapraszamy na wystawę prac Sylvii C. Sosnovskiej do Galerii Na Piętrze. Wystawa została zorganizowana w ramach projektu „MyśLEM więc jestem. Czy Stanisław Lem był prorokiem”.

Sylvia C. Sosnovska - absolwentka University of the Arts London - Chelsea College of Art and Design. Aktywnie działa jako artysta sztuk pięknych i projektant. Prowadzi warsztaty malarskie, rysunkowe i arteterapeutyczne. Edukuje w zakresie historii sztuki, a także prowadzi indywidualne lekcje przygotowujące do egzaminu na wyższe uczelnie artystyczne. Swoje prace wystawiała w Southampton, Londynie, Mediolanie oraz w Polsce. Wykonuje zamówienia dla prywatnych kolekcjonerów z takich krajów jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Australia, Szwecja, Irlandia, Kanada i Polska.

W procesie twórczym artystka próbuje różnych technik, aby w sposób abstrakcyjny przedstawiać swój świat wewnętrzny. Dokonuje introspekcji połączeń pomiędzy energią, wyobraźnią oraz materią organiczną i nieorganiczną. Zagłębia się w przestrzeń posiadającą twórczy potencjał, w której przemiana i ewolucja są osadzoną w nieustannym ruchu stałą nacechowaną ludzkim elementem. Prace wykonane w technice mieszanej, w skład której wchodzi malarstwo olejne oraz akwarelowe, a zwieńczone są obróbką graficzną. Paleta kolorów jest nietuzinkowa, a formy na pozór niezrozumiałe odnoszą się do pamięci i śladów wspomnień. Łamiąc często utarte schematy artystka szuka nowej jakości w odbiorze sztuki, wyznaczając nieznany szklak. Swoje inspiracje Sylvia C. Sosnovska czerpie z lektury francuskiego filozofa Henri Bergsona, który to w swojej książce pt. "Ewolucja Twórcza" stawia tezę, iż życiem człowieka kieruje w pierwszej kolejności tzw. pęd życiowy, a nie rozum. Świat w którym istnieje człowiek podlega ciągłym przemianom, a jego codzienność składająca się z aktywności i doświadczeń napędzana jest siłą motoryczną "elen vital". Twórcą kieruje intuicja, a najwyższa wartość to wolność.

Wernisaż wystawy zaplanowany na 13 listopada, na godzinę 17:00 wzbogaci solowy występ Macieja Lipiny  - wokalisty oraz gitarzysty, autora piosenek, założyciela grupy Ścigani z którą wydał albumy: "Nigdy więcej bluesa" (2005), "Bez hamulców" (2007) i "Spiritus movens" (2011). Jego solowy krążek "Ścigany" ujrzał światło dzienne w 2018. Odtwórca roli Ryśka Riedla w spektaklu Teatru Śląskiego "Skazany na Bluesa". 

 

www.sylviacsosnovska.wixsite.com/artist

sylviasosnovska@gmail.com 

www.maciejlipina.pl 

Youtube: Maciej Lipina Offical

-----------------------

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”


Realizujemy Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ:

Supernova. Horyzonty Materii

Utworzono dnia 28.10.2021, 14:12