Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Przepis na reportaż idealny

Utworzono dnia 20.01.2022

25 lutego o godz. 18:00 z okazji obchodów 750-lecia Żor odbędzie się spotkanie "Przepis na reportaż idealny" z Mariuszem Szczygłem. Prowadzenie: Artur Madaliński.

MARIUSZ SZCZYGIEŁ (ur. 1966) - reporter, pisarz. Od 1990 r. związany z „Gazetą Wyborczą”. Oprócz Hanny Krall najczęściej przekładany z żyjących polskich reporterów; jego książki zostały wydane w 21 krajach. Za „Gottland” zdobył Europejską Nagrodę Książkową 2009, a w Polsce Nike Czytelników. Zdobywca tytułu Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. Za „Nie ma” zdobył podwójną Nagrodę Nike 2019 (w wyborze jury i czytelników). Debiutował w wieku 16 lat w tygodniku „Na przełaj”. W latach 90. znany z prowadzenia talk show „Na każdy temat”. Czechofil, autor kilku bestsellerowych książek o Czechach („Gottland”, „Zrób sobie raj”, „Laska nebeska”). Autor monumentalnej, trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku „100/XX”. Odznaczony przez Prezydenta RP orderem Polonia Restituta. Nauczyciel wielu reporterów młodego pokolenia, prowadzi autorskie zajęcia w Polskiej Szkole Reportażu. Zdobył nagrodę Autorytet 2015 w konkursie Mediator, przyznawaną przez studentów wszystkich szkół dziennikarskich w Polsce. Jest prezesem Fundacji Instytut Reportażu, która prowadzi znaną w Warszawie księgarnio-kawiarnię Wrzenie świata oraz wydawnictwo książkowe Dowody na Istnienie. Miłośnik czeskiej Pragi. Mieszka w Warszawie.

ARTUR MADALIŃSKI - doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, krytyk literacki, wykładowca akademicki. Swoje teksty publikował między innymi, w „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce”, „Kulturze Liberalnej”, „dwutygodniku”, „Gazecie Wyborczej” i wielu branżowych pismach literackich. Członek redakcji miesięcznika „Znak”. Ekspert w zakresie komunikacji – przez wiele lat kierował zespołami prasowymi instytucji samorządowych szczebla lokalnego i regionalnego. Prowadzi bloga o książkach „biblliotekababel” i audycję Biblioteka Babel. Książki warte zachodu w Radio Żory.

Udział bezpłatny - z uwagi na obowiązujące obostrzenia wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na naszym kanale YouTube.

W chwili obecnej zainteresowani udziałem w spotkaniu są wpisywani na listę rezerwową.  

Plakat ze zdjęciem mężczyzny w średnim wieku, uśmiechniętego, w okularach, który patrzy na fotografa. Tekst: "Spotkanie autorskie Przepis na reportaż idealny. Spotkanie z Mariuszem Szczygłem - reporterem, felietonistą, pisarzem non-fiction, czechofilem; prowadzi Artur Madaliński. Na wydarzenie obowiązują zapisy mailowo (informacja@mbpzory.pl) telefonicznie (32 43 43 197, 32 43 44 584) lub w Informacji - Recepcji. Więcej informacji na naszej stronie www.mbpzory.pl i na facebook.com/mbpzory."

Realizujemy Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ:

 

Przycisk katalog on-line

Przycisk Regionalia

Przycisk Facebook

Przycisk YouTube

Przycisk "Radio Żory"

Przycisk RODO

Przycisk Biuletyn Informacji Publicznej

Przycisk Partnerzy

Przycisk Zostań przyjacielem żorskiej biblioteki