Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Piosenka moja po świecie chodzi

Utworzono dnia 06.02.2023

Poezja Konopnickiej była do tej pory inspiracją dla wielu twórców pieśni. Jej najbardziej znanym wierszem, do którego skomponowano muzykę jest oczywiście Rota Feliksa Nowowiejskiego, która stała się jedną z najważniejszych polskich pieśni patriotycznych. Oprócz niej w literaturze muzycznej znajdziemy wiele ciekawych przykładów na to, że kompozytorzy lubili sięgać po twórczość Marii Konopnickiej.

W sobotę 25 lutego 2023 r. o godz. 18:30 zapraszamy na koncert "Piosenka moja po świecie chodzi..." z okazji 751. urodzin Miasta Żory. Wstęp bezpłatny.

Podczas koncertu zabrzmią pieśni do wierszy Marii Konopnickiej w interpretacjach najwybitniejszych polskich kompozytorów. Będą to m.in.: Pan Jezus i kwiaty, Żórawie, Bociany i Dumka - Piotra Maszyńskiego; a także Latawica oraz znane Dzwony - Stanisława Niewiadomskiego. Publiczność będzie miała również okazję delektować się słynnymi ariami operowymi i operetkowymi nawiązującymi nastrojem do tematyki koncertu.

W podróż do krainy poezji zaklętej w dźwięki muzyki zabiorą Państwa artyści - profesorowie i absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach: Iwona Karbowska (sopran) i Wojciech Stysz (fortepian).

Jak zawsze, proponujemy Państwu przystępną, utrzymaną w pogodnej i ciepłej atmosferze formułę spotkania, która z pewnością sprawi, że koncert na długo pozostanie w pamięci zadowolonych Słuchaczy. Iwona Karbowska potrafi bowiem połączyć swoją wielką muzykalność i doskonały warsztat wokalny z serdecznym, naturalnym i szczerym kontaktem z Publicznością. Prowadzenie koncertu, różnorakie pomysły aktywizujące Widzów (w tym nawet wspólny śpiew) sprawią, że koncert muzyki klasycznej stanie się radosnym i niezapomnianym wydarzeniem towarzyskim.

Biografię artystyczną i inne informacje znajdą Państwo na stronie artystki: http://iwonakarbowska.cal24.pl

Obowiązują zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub osobiście w Informacji-Recepcji. 
 

Plakat koncertu z okazji 751. urodzin Miasta Żory pt. "Piosenka moja po świecie chodzi" 25.02.2023 Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna. Poezja Marii Konopnickiej w pieśniach polskich kompozytorów w wykonaniu Iwony Karbowskiej (sopran) oraz Wojciecha Stysza (fortepian). Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna ul. Rybnicka 6-8, 44-240 Żory, logo Biblioteki w Żorach, logo miasta Żory, wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc. Zapisy: mailowo (informacja@mbpzory.pl), telefonicznie (32 43 43 197/32 44 584 wew. 20) lub osobiście w Informacji-Recepcji. Więcej informacji na www.mbpzory.pl."