Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Barbara Kosmowska odwiedziła żorską bibliotekę

Utworzono dnia 26.11.2015

26 listopada br. w Czytelni Głównej MBP w Żorach odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską wielokrotnie nagradzaną autorką książek dla młodzieży i dorosłych. Wizyta autorki to „swoista” nagroda dla biblioteki, za działalność promującą czytelnictwo oraz wzorowe działanie Klubu Czytających Rodzin CZYTALIŃSCY. Poinformowała nas o tym Pani Marzanna Kuszyńska Dyrektor Regionalny Fundacji ABC XXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. W ubiegłym roku takim „prezentem” było spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem.

Autorka opowiadała m.in. o sobie, rodzinie, warsztacie pisarskim i bohaterach swoich książek. Zdradziła także, o czym będzie jej następna książka. Uczestnicy chętnie angażowali się w spotkanie i zadawali autorce różne, ciekawe pytania. Dowiedzieliśmy się, jakie uczucia towarzyszą pisarce podczas pracy, jak przebiega współpraca z wydawnictwem i kto wymyśla tytuły książek. Pisarka podkreślała jak ważną rolę pełnią w życiu pisarza: tłumacz tekstów, ilustrator i grafik.
Blisko 2-godzinne, serdeczne, ciepłe i w duchu literackim spotkanie z Panią Barbarą Kosmowską zakończyło się gromkimi oklaskami i pamiątkowym zdjęciem. Po spotkaniu można było zdobyć autograf pisarki z dedykacją. Miłośników książek Pani Kosmowskiej zapraszamy do biblioteki. „Buba”, „Puszka”, „Niechciana” „Gorzko” i inne tytuły można wypożyczać we wszystkich placówkach bibliotecznych.

Spotkanie realizowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2015.

Barbara Kosmowska odwiedziła żorską bibliotekę

Utworzono dnia 02.08.2016, 12:22