Wernisaż prac Zespołu Szkół Społecznych w Żorach

Utworzono dnia 29.05.2018, 11:13

07.06.2018 - 07.06.2018 , 17:00

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy "Żory w otworku", która odbędzie się 7 czerwca o godzinie 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach.Autorami prac są uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz technikum z Zespołu Szkół Społecznych w Żorach.

„Żory w otworku” - zwyczajne miejsca w niezwykłym spojrzeniu. To wystawa ukazująca miejsca w naszym mieście znane każdemu, które mijaliśmy setki razy. Przyzwyczailiśmy się do tego, żeby patrzeć na świat prosto i pospolicie. A może by tak zatrzymać się i wywrócić spojrzenie do góry nogami, spojrzeć przez dziurkę od klucza albo pudełko po butach? Tak właśnie, dzięki fotograficznym eksperymentom, powstały prace, które będzie można zobaczyć na wystawie. Autorom potrzebny był jedynie papier fotograficzny, skaner i stos pudełek po butach, które stały się dla nas na chwilę „analogowym smartfonem”. Zastosowana technika to nic innego jak tzw. fotografia otworkowa wywodząca się z początków fotografii i oparta na konstrukcji camery obscury (tj. „ciemna komnata”).

Wystawa będzie wyeksponowana w Bibliotece w dniach 1-30 czerwca.