Warsztaty dla dorosłych - Jak opowiadać baśnie

Utworzono dnia 06.07.2018, 13:46

20.07.2018 , 17:30

Zapraszamy na warsztaty dla dorosłych "Jak opowiadać baśnie", które odbędą się 20 lipca o godz. 17:30. Spotkanie będzie prowadzone przez Mateusza Świstaka - polonistę i jak sam o sobie mówi... opowiadacza.
Sztuka opowiadania baśni wcale nie jest najprostsza. Szczególnie, gdy słuchaczem jest kilkuletnie dziecko. Wymaga nie tylko znajomości tekstu baśni. To także wielka odpowiedzialność. Trzeba wiedzieć nie tylko co opowiedzieć, ale także jak, kiedy i na co zwrócić szczególną uwagę.
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się:
- jak opowiadać i na co należy zwrócić uwagę podczas opowiadania;
- co trzeba zrobić, gdy się opowiada;
- czego robić absolutnie nie wolno;
- jaka mądrość ukryta jest w baśniach.

Kim jest prowadzący?
Mateusz Świstak mówi, że jest… opowiadaczem. Staje przed dziećmi, dorosłymi i opowiada im historie. Swoje umiejętności wykorzystuje w edukacji. Współpracuje z kilkoma ośrodkami kultury na Śląsku i w Małopolsce. Do najważniejszych należy Muzeum Etnograficzne, Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, Tarnogórskie Centrum Kultury. Opowiada o literaturze dziecięcej, pisze piosenki, których można posłuchać na youtube (TUTAJ). Dla zespołu Baśnie Zebrane napisał kilka tekstów dookołabaśniowych. Współpracuje także przy projekcie Pola widzenia książki. Jest współautorem projektu Sztuka w pudełku, w ramach Sztuka Szuka Malucha. Na swoim koncie ma wydanie książeczki Zabawy z Ryżem oraz przewodnik po Katowicach dla wydawnictwa Bezdroża. Obie książki w sprzedaży.

Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz pod nr tel. 32 43 43 197 wew. 22.