GOOD GAME NIGHT - TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH PANDEMIC (drużynowo) | Projekt Bibliotecon - dni fantastyki 2019

Utworzono dnia 07.10.2019, 14:24

23.10.2019 , 17:00

Projekt BiblioteCon dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt wychodzi naprzeciw zainteresowaniom czytelników, ale zakłada znacznie więcej - to cykl wydarzeń, podczas których wykreujemy „fantastyczną bibliotekę”, koncentrując się na literaturze (LCon), sztuce (ArtCon) i grach (GryCon). Do świata wyobraźni zaprosimy entuzjastów tego gatunku, a także wszystkich rozwijających pasje i zainteresowania. Głównym zadaniem projektu jest przybliżenie fantastyki w możliwie jak najciekawszy sposób. Zaproponujemy wykłady, prelekcje, spotkania z pisarzami „literatury absolutnej” i artystami, specjalistyczne warsztaty, działanie artystyczne, turnieje gier oraz konkurs literacki i inne tematyczne aktywności.

23.10 ŚRODA

17:00-18:30 GOOD GAME NIGHT - TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH PANDEMIC (drużynowo)
W turnieju mogą wziąć udział drużyny (2-4 osób). Organizator zastrzega sobie prawo do połączenia bądź rozdzielenia drużyn. O wygranej decyduje czas zakończenia gry z pozytywnym rezultatem.

18:30-20:30 GOOD GAME NIGHT - TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH FANTASTYCZNE ŚWIATY (solo)
O wygranej decyduja liczba uzysanych punktór. W ramach turnieju zostanie rozegranych kilka rund, zależnie od liczby uczestników.

Uczestnikami turniejów Pandemic i Fantastyczne światy mogą być osoby powyżej 13 lat. Dla zwycięzców (drużyn i osób indywidualnych) przewidziane są nagrody rzeczowe).

17:00-19:00 ARTFANTASY - OBRAZOŚNIENIE interaktywny warsztat na podst. instalacji Patrycji Mastej i Magdaleny Skowrońskiej.

Którędy droga, by wejść w swój sen? Jak z niego wyjść i co zrobić by mogli doświadczyć go inni?

Zwykle sen jawi nam się pod postacią pozornie niezrozumiałych abstrakcyjnych wizji. W nich wyrażają się m.in. nagromadzone podczas dnia niepokoje, dokonuje synteza myśli, a także generowane są nowe pomysły i potężne wglądy. Podczas warsztatu "Obrazośnienie" dzięki użyciu symboli i wieloznaczności języka dotrzemy do naszych snów/ stanów, które tkwią w naszej "podświadomości". Wejdziemy w proces twórczy i zwykle niedostępne odczucia wyrazimy pod postacią pozornie surrealistycznych kolaży (zarówno z pomocą naszej cyfrowej aplikacji jak i manualnie). Warsztat pozwoli nam zinterpretować i zrozumieć własne procesy emocjonalne dzięki wykorzystaniu języka sztuki.

Patrycja Mastej Absolwentka i obecnie wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Współlaureatka Nagrody Kulturalnej "Gazety Wyborczej" wARTo w 2009 roku za projekt "Interaktywny Plac Zabaw". Działa aktywnie na polu sztuki współczesnej i designu. Zawodowo zajmuje się projektowaniem interaktywnych wystaw, grafik i ilustracji. Specjalizuje się w opracowywaniu wielkoformatowych panoram, zawierających bogate zestawy ruchomych obrazów. Równolegle realizuje cyklicznie wystawy indywidualne, tworzy pluszowe obiekty, rysunki, obrazy, instalacje, w których bada procesy związane z pamięcią i świadomością ciała, wykorzystując metodę twórczą tancerzy Butoh. Współpracuje z Muzeum Współczesnym Wrocław, jest autorką wystaw interaktywnych z cyklu "Samoobsługowe Muzeum", które od 2014r przygotowuje w partnerstwie z Magdaleną Skowrońską..

Magdalena Skowrońska Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych oraz Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Studiowała w Liberal Arts and Sciences na Uniwersytecie w Tilburgu 2008/2009, jest beneficjentką półrocznego stypendium na Universidad Complutense de Madrid 2011/2012. W latach 2014–2017 kuratorka programu edukacyjnego w Muzeum Współczesnym Wrocław. W latach 2015–2017 współpracowała z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu w roli wykładowcy na kierunku Mediacja Sztuki. Od roku 2014 wspólnie z artystką Patrycją Mastej opracowuje i kuratoruje wystawy interaktywne, w tym wystawy z cyklu "Samoobsługowe Muzeum". Jest trenerką sztuki, psycholożką, prowadzi m.in. warsztaty sensualne, angażuje się w projekty społeczne, które wzmacniają poczucie wspólnoty z wykorzystaniem metod twórczych.

Więcej: http://www.mbpzory.pl/n,bibliotecon-dni-fantastyki-2019

Październik 2019