Festiwal Czytanie pełne wrażeń

Utworzono dnia 18.07.2018, 09:44

03.08.2018 - 05.08.2018

Doskonałą okazją do spotkań wokół książki będzie nadchodzący Festiwal „Czytanie pełne wrażeń”, który odbędzie się w dniach 3 - 5 sierpnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To propozycja dla całych rodzin, maluszków, dzieci starszych, młodzieży, rodziców i dziadków. Festiwal będzie odbywać się w kreatywnej przestrzeni biblioteki zachęcającej do wspólnego czytania oraz spędzania czasu wraz z książkami.

Festiwal odbędzie się w sierpniowy weekend, w piątek w godzinach 15:00-19:30, a w sobotę i niedzielę 11:00-20:30. Planujemy m.in. w piątek Warsztaty animacji poklatkowej, Warsztaty Czytanie przez zabawę, Anibajki, czyli nagrywanie czytania, Bajki na opak, Czytanie na dobranoc. Następnego dnia, w planie Baśnie i legendy wielu narodów świata, warsztaty dla dzieci z rodzicami Mądre książki, Komiksowo, Zabawy sensoryczne, PoTwory Książkowe, prelekcja dla dorosłych: Co czytać dzieciom?, spotkanie z Przemysławem Wechterowiczem, Warsztaty kamishibai. W niedzielę będzie można wziąć udział w Warsztatach Ex libris, Warsztatach drukarskich Kalander, Warsztatach literackich z Krzysztofem Petka, a atrakcją dnia będzie przedstawienie teatrzyku MASKA „Nie do wiary, w bibliotece kryją się czary.”

Festiwal bezpłatny. Na zajęcia obowiązują zapisy. Szczegółowy plan działań: tutaj