Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wystawa "Nasze inspiracje"

Utworzono dnia 25.03.2019

Zapraszamy na wystawę prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żorach i artysty Tymoteusza Ciastko w ramach obchodów XXI Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wernisaż wystawy "Nasze inspiracje" 4 kwietnia o godz. 18:00 w Galerii Młodych.

JĘZYK KSZTAŁTUJE ŚWIAT - SŁOWEM CZYŃMY GO LEPSZYM!

Sztuka to nie tylko doznania estetyczne, nie tylko euforia wywołana jej kontemplacją lub tworzeniem. To też nie tylko oburzenie, święty gniew, ogarniający nas na widok sztuki, którą uznajemy za złą. Nie pobłażliwy uśmieszek, drobne wzruszenie, czy machnięcie ręki, gdy stykamy się z kiczem. Jest jeszcze inna rola sztuki, lecznicza mianowicie, bo sztuka w istocie może leczyć. Pisali o tym sir Herbert Read, prof. John Dewey, czy znany artysta Adrian Hill – prekursorzy arteterapii. W żorskim Warsztacie Terapii Zajęciowej, uczestnicy pod okiem artysty Tymoteusza Ciastko, doświadczają leczniczego oddziaływania ceramiki, czyli jednej z najstarszych i najszlachetniejszych odmian sztuki. Wystawa „Nasze inspiracje” jest materialnym efektem wspomnianej terapii i – co ważne - niesie w sobie duży ładunek artystyczny. W Galerii Młodych zobaczymy zarówno dzieła mentora i dyplomowanego artysty Tymoteusza Ciastko, jak i powstałe pod jego okiem prace adeptów.

Tomasz Tomiak - dyrektor OREW w Żorach
 

TYMOTEUSZ CIASTKO Urodził się w 1979 w Rybniku. Mieszka i tworzy w Żorach. Jest absolwentem Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, filia w Cieszynie. Zajmuje się malarstwem, ceramiką oraz fotografią, (jest także perkusistą i miłośnikiem instrumentów perkusyjnych). Uczestnik licznych wystaw zbiorowych. Obecnie pracuje w Warsztatach Terapii Zajęciowej jako terapeuta w pracowni ceramicznej, a także jako instruktor ceramiki w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach.

Wystawa potrwa do końca maja. Serdecznie zapraszamy!

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3