Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Którędy do młodego czytelnika?

Utworzono dnia 15.03.2017

Którędy do młodego czytelnika? to tytuł I Konferencji dla szkół i bibliotek szkolnych w Żorach oraz dla zaproszonych bibliotek publicznych, którą organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach. Wspólnie z prelegentami i uczestnikami zastanowimy się, jakimi sposobami zachęcić młodzież do czytania.

Zapraszamy 12 kwietnia br. o godzinie 12:30 do Biblioteki Centralnej na osiedlu Pawlikowskiego PU-13. Zapisy do dnia 5 kwietnia przyjmuje Pani Jolanta Malczewska, doradca metodyczny j. polskiego z Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera pod adresem e-mail: jolamalcz@wp.pl .

HARMONOGRAM KONFERENCJI:

12:30 Powitanie gości i słowo wstępne – Aleksandra Zawalska-Hawel, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach

12:40 Biblioteka otwarta na młodych ludzi – dr Hanna Langer

13:30 Dzieci, młodzież i wspólna przestrzeń w bibliotece – Magdalena Smyczek

14:00 Wybrane przykłady promocji czytelnictwa w bibliotekach szkolnych – Natalia Wilczek

14:30 Przerwa kawowa

14: 50 IBUK Libra – wirtualna czytelnia. Nowoczesna technologia dla edukacji i rozwoju (warsztaty) – Anna Radoszewska

15:40 Dyskusja

Nasi prelegenci:

dr Hanna Langer – pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego (Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej, Zakład Kultury Czytelniczej i Informacyjnej); jej obszar zainteresowań to dzieje bibliotek publicznych dla dzieci i bibliotek szkolnych, formy pracy z młodym odbiorcą oraz standaryzacja usług bibliotecznych dla młodych odbiorców; autorka licznych publikacji z tego zakresu; członkini bibliotekarskich organizacji i towarzystw naukowych

Magdalena Smyczek – bibliotekarz w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach; doktorantka na kierunku Bibliologia i Informatologia Wydziału Filologicznego na Uniwersytecie Śląskim

Natalia Wilczek – nauczyciel w szkole podstawowej oraz nauczyciel-bibliotekarz w ZSO w Żorach; doktorantka Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Zakład Kultury Czytelniczej i Informacyjnej); członkini Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Anna Radoszewska – Wydawnictwo Naukowe PWN