Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Wystawa fotografii Aleksandra Orszulika "Formalizm Abstrakcyjny – Impresje przestrzenne 2D"

Utworzono dnia 13.02.2024, 14:51

29.02.2024


Zapraszamy serdecznie na wystawę fotografii Formalizm Abstrakcyjny – Impresje przestrzenne 2D autorstwa Aleksandra Orszulika. Podziwiaj niezwykłe dzieła sztuki abstrakcyjnej, które przeniosą Cię w świat wyobraźni i emocji w dniach od 29 lutego do 13 kwietnia 2024. Wernisaż wystawy: 29 lutego o godzinie 18:00. Kuratorem wystawy jest Łukasz Cyrus.

 

O wystawie "Formalizm Abstrakcyjny – Impresje przestrzenne 2D"

”Chodzę po mieście, tłumny mkną, ja obserwuję. Zerkam w górę i poszukuję, czasem znajduję. Ciekawa forma, dialog materii, detal. Wszystko to bliżej lub dalej, wyżej lub niżej we fragmentach architektonicznej tkanki miasta. Chcę zatrzymać ulotność, pokazać ją, skonfrontować. Ja to widzę tak, a Ty?
Wybieram formy, najczęściej minimalistyczne, zbliżone do abstrakcji, a jednak rozpoznawalne. Konwertuję trójwymiarową przestrzeń do dwuwymiarowej, ale czy na pewno? Do „płaskiego” obrazka dokładam kolejne wymiary: zadumę nad dziełem architekta, myśl o tym jak ono na mnie oddziałuje i dlaczego, sposób, w jaki widzę i jak to mogę pokazać za pomocą aparatu, sposób prezentacji obrazu (inaczej to działa, na Instagramie, a inaczej na dużym wydruku na ścianie galerii). Ostatnim wymiarem ważnym na równi z poprzednimi jest interpretacja i odczuwanie obrazu przez widza. To wszystko razem tworzy wielowymiarowe dzieło, na dwuwymiarowej przestrzeni fotografii, którego nie można zobaczyć w inny sposób. Zachęcam do oglądania, odczuwania i własnej interpretacji.”

Aleksander Orszulik

 

ALEKSANDER ORSZULIK – artysta fotografik z Rudy Śląskiej, członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, członek Klubu Fotograficznego Źródło, absolwent szkoły fotograficznej Fotoedukacja w Katowicach. Propagator oraz nauczyciel fotografii. Uczestnik ponad trzydziestu wystaw fotograficznych. Wraz z KF Źródło zajmuje się organizacją konkursu Fotografii Górskiej „Lawiny” w Rudzie Śląskiej oraz konkursu Fotografii Odklejonej. W obydwu konkursach wraz z członkami Klubu Fotograficznego Źródło jest jurorem oraz zajmuje się organizacją wystaw pokonkursowych. Inspirują go: architektura, podróże, muzyka, malarstwo i fotografia. Jak twierdzi, nie fotografuje rzeczy, tylko źródło swoich emocji.

 

Aleksander Orszulik Fotografia  |  Instagram (@alexorphoto)  |  www.facebook.com/olek.orszulik  |  Alexor Photography

 

Plakat promujący wystawę "Formalizm Abstrakcyjny – Impresje przestrzenne 2D".