Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Wernisaż wystawy Klaudii Pawelec-Gliklich PRAGNIENIA

Utworzono dnia 23.10.2023, 11:21

23.11.2023


Zapraszamy na wystawę Klaudii Pawelec-Gliklich "Pragnienia" dostępną w dniach 23 listopada 2023-06 stycznia 2024 w Galerii Na Piętrze. Wernisaż wystawy 23 listopada 2023 o godz. 18:00.

O WYSTAWIE:

Od lat zajmuję się malarstwem akrylowym i olejnym. Jednak moją wielką pasją jest malarstwo akwarelowe. W którym często posługuję się ilustracją.

Od dłuższego czasu w moich akwarelach pojawia się wąż – starożytny symbol przemian, nieśmiertelności i wieczności, który w swoich pracach łączę z tematem roślinnym i nutą cielesności. Erotyzm emanujący z mojej twórczości wynika z analizowania współistnień ludzkich i ich relacji, obnaża ich pragnienia, a nawet fantazje.

Obecna wystawa to podróż na różnych etapach analizy cielesności. To próba oswojenia publiczności z intymnością, a nawet tematem tabu w wielu kręgach. Połączenie roślinność z wężami to powrót do początków mojej twórczości, gdzie malowanie kwiatów dostarczało mi wiele przyjemności. / Klaudia Pawelec-Gliklich


Fotografia portretowa Klaudii Pawelec-Gliklich.KLAUDIA PAWELEC-GLIKLICH – mieszka i tworzy w Żorach. W 2007 roku ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych — specjalizacja malarstwo — pracownia prof. Tadeusza Rusa. Aneks z grafiki – pracownia prof. Józefa Knopka. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz studia z Historii Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od kilku lat nauczycielka rysunku i malarstwa oraz historii sztuki w Liceum Sztuk Plastycznych w Żorach. Uczestniczka około 50 wystaw malarskich i fotograficznych — zbiorowych i indywidualnych. Uczestniczka wielu plenerów malarskich i fotograficznych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych, zagranicznych oraz galeriach w całej Polsce.

 

*Od 2011 r założycielka wystawy „Młode Talenty”, której celem było propagowanie twórczych działań uzdolnionej młodzieży. Kończąc w 2015 roku Pedagogikę Specjalną w zakresie Oligofrenopedagogiki, prowadziła działania artystyczne mające na celu zintegrowanie środowisk. Autorka badań dotyczących twórczości oraz wpływu środowiska na Młode Talenty „Kiedy Picasso staje się Picassem”. Od lat współpracuje z Uniwersytetem Śląskim w Cieszynie w ramach zajęć dla młodzieży w pracowni grafiki. W latach 2009-2010 współrealizatorka projektu plastycznego „Cztery Żywioły”. 0d 2009 r współpracuje z Przedszkolem nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Brzechwy w Żorach pod kątem obserwacji, oceny i interpretacji dziecięcej twórczości plastycznej przedszkolaków. Współorganizatorka projektu plastycznego dla przedszkolaków pt: „Ze sztuką na Ty – w poszukiwaniu inspiracji w moim regionie”. W 2018 roku reprezentowała Polskę na FabrianoInAcquarello we Włoszech — Międzynarodowym Festiwalu Akwareli. W roku 2018 otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Żory – w uznaniu za efektywne przekazywanie wiedzy, pasję i zaangażowanie wkładane w rozwój szkoły, skuteczne rozbudzanie ciekawości oraz zainteresowań dzieci i młodzieży. Nominowana do Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Żory 2019. W 2019 roku brała udział w EXPOSITION «L’ART NOUVEAU/ŻORY» par les artistes de ŻORY. Wystawie w ramach konfrontacji "Porozumienie miast partnerskich". Trzynastu artystów z Żor reprezentowało miasto na wystawie we Francji.

pawelecgliklich@poczta.fm

Klaudia Pawelec-Gliklich - artysta - Gallerystore.pl

Plakat wystawy Klaudii Pawelec-Gliklich pt. "Pragnienia" z akwarelową ilustracją.