Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Warsztaty - teatr ruchu

Utworzono dnia 25.05.2021, 14:45

19.06.2021


Plakat z wizerunkiem pociągu i harmonogramem projektu "Pociąg do mowy - edycja 2"Zapraszamy do udziału w warsztatach w ramach projektu "Pociąg do mowy - edycja 2".

STACJA RUCH / WARSZTATY - TEATR RUCHU

19 czerwca (sobota) 14:00 - 16:00, 17:00 - 19:00 (2 grupy po 20 osób).

Warsztaty teatru ruchu, zawierające takie elementy jak: eksperymenty z gestem, sposoby wyrażania uczuć poprzez ruch oraz doświadczanie czym jest komunikat pozawerbalny. Podczas spotkania zostanie zinterpretowany wiersz, który przybierze różne, teatralne formy. Warsztaty poprowadzi Anna Nowak ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum dzieląc się wiedzą warsztatową i zachęcając uczestników do włączenia ekspresji w procesie komunikacji.

Anna Jadwiga Nowak – instruktor teatralny, animator kultury, arteterapeutka. Od ponad 15 lat prowadzi zajęcia teatralne i działania animacyjne. Inicjatorka i koordynatorka ponad 35 projektów edukacyjno-społecznych adresowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych (m.in. „Lato w teatrze” w Tomaszowie Maz., Będzinie i Katowicach, „Superbohaterowie”, „Twarze i Maski”). Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie edukacji i animacji kultury. Zaangażowana w pracę na rzecz grup zagrożonych marginalizacją (m.in. niepełnosprawni, uchodźcy, dzieci ze świetlic środowiskowych). Specjalista ds. edukacji w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora „Ateneum”. Absolwentka m.in. filologii polskiej o specjalności teatrologicznej i nauczycielskiej (UMK Toruń), Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (AST Wrocław), Podyplomowych studiów emisji głosu (UMCS Lublin), kursu „Arteterapia – kultura przeciwko wykluczeniu” (Centrum Łowicka). Uczestniczka podyplomowego kursu „Arteterapia” realizowanego przez Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi.

 

Na wydarzenia obowiązują zapisy:
informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji.

 

Więcej propozycji w ramach projektu na stronie https://mbpzory.pl/projekty/n,pociag-do-mowy-edycja-2

 


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury " Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021".

Logotypy: godło orzeł, napis Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, znak korony i napis Narodowe Centrum Kultury, znak dymku komiksowego, trzy kwadraty i napis Ojczysty - dodaj do ulubionych. Na dole napis: "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021".