Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Warsztaty "Tato – odkrywca talentów"

Utworzono dnia 12.10.2022, 15:50

19.11.2022


„Tato – odkrywca talentów”, czyli ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje umiejętności poznawania talentów swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy w sobotę 19 listopada o godz. 9:00.

Koszty warsztatu opłaca Biblioteka w Żorach z projektu Odpowiedzialny Tata. Edukacja rodzicielska w bibliotece dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej, program Erasmus+. Ilość miejsc jest niestety ograniczona, więc zachęcamy do szybkiej decyzji i rejestracji*. 

Każdy rodzic pragnie, żeby jego dziecko rozwijało swój potencjał, realizowało marzenia, w przyszłości zdobyło ciekawą pracę i „do czegoś w życiu doszło”. Jednak nie każdy wie, jak pomóc odkryć niepowtarzalny TALENT.

Tomasz Edison powiedział: „Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu, wszystko co robiłem to była przyjemność”. Jego życie było pełne poświęceń, jednak robił to, co kochał i miał w tym niebywałe osiągnięcia. Czy chciałbyś, aby Twoje dziecko pod koniec życia mogło powtórzyć słowa wynalazcy żarówki, pozostawiając na ziemi swój własny, niepowtarzalny ślad?

Zapraszamy na warsztaty, które zainspirują Cię do tego, by stać się skutecznym opiekunem kariery Twojego dziecka.

Zrozumiesz, od czego zależy życiowy sukces dziecka oraz na czym polega odkrywanie i rozwój indywidualnych uzdolnień.
Dowiesz się, jak sprawić, żeby dziecko „rozkwitło” – poczuło się szczęśliwe i spełnione w tym, co robi.
Nauczysz się, jak najlepiej wspierać jego przyszłą karierę.
Zdobędziesz bezcenne informacje, zyskasz nowe umiejętności oraz wiarę w to, że Twoje zaangażowanie może zmienić losy przyszłego pokolenia.

Niektóre z proponowanych treści:

Czynniki wspierające rozwój TALENTU (predyspozycje intelektualne, środowisko, zainteresowania, osobowość)
Strategie i narzędzia odkrywania uzdolnień dziecka
Bariery w rozwoju talentów (wewnętrzne, rodzinne, społeczne) – jak je pokonywać
Ojcowskie (rodzicielskie) sposoby wspierania rozwoju (inspiracja, zabawa, edukacja)
W jaki sposób ulepszyć organizację pracy, wypoczynku i stylu życia dziecka
Jak współpracować ze szkołą i czym się kierować, wybierając zajęcia pozalekcyjne
Jak wychowywać do sukcesu – wzmacnianie cech osobowości sprzyjających szkolnej i zawodowej karierze

Prowadzący Grzegorz Rzeszutek jest tyflopedagogiem, doradcą zawodowym, informatykiem i coachem. Pracuje jako pedagog szkolny w I LO w Bytomiu. Założył tam i prowadzi Szkolny Ośrodek Kariery. Realizuje swoje autorskie projekty dla młodzieży: ELM, Ambasador Negocjacji i Mediacji, Bytomski Inqbator Kreatywności.

Trener Inicjatywy Tato.Net oraz „Szkoły dla Rodziców”. Prowadzi wykłady na kilku polskich uczelniach. Praktykował w ośrodku rehabilitacyjnym dla niewidomych NFB w Minneapolis, USA. Uczy osoby niewidome i słabowidzące obsługi komputera oraz poruszania się z białą laską. Prelegent Forum Tato.Net. Laureat statuetki Max 2015.

Interesuje się tematyką rozwijania talentów, kreatywności oraz właściwego wykorzystania mediów elektronicznych w wychowaniu i edukacji. W wolnym czasie organizuje gry miejskie i biega. Mąż, ojciec trójki synów.

* REJESTRACJA w recepcji Biblioteki w Żorach osobiście, mailowo informacja@mbpzory.pl lub pod numerem telefonu (32) 43 44 584, 43 43 197 wew. 20.