Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Tydzień Bibliotek 2024

Utworzono dnia 19.04.2024, 09:18

09.05.2024


Zapraszamy do udziału w XXI Tygodniu Bibliotek, który w 2024 roku rozpoczyna się 8, a kończy 15 maja i przebiega pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”.

Biblioteka to przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. To centralne miejsce doświadczeń kulturalnych. “Biblioteka – miejsce na czasie” nie ogranicza się do tradycyjnych książek – promuje różnorodność czytania, włączając w to: audiobooki, e-booki, gry edukacyjne, podcasty, platformy edukacyjne online oraz inne niestandardowe formy. Jest miejscem, gdzie ludzie mogą korzystać z interaktywnych aplikacji, wirtualnej rzeczywistości czy projektów edukacyjnych opartych na sztucznej inteligencji. “Biblioteka – miejsce na czasie” podkreśla konieczność ciągłej adaptacji do zmieniających się potrzeb społeczeństwa, uwzględnia nowe trendy, ale także eksperymentuje z innowacyjnymi formami przekazu wiedzy i kultury. “Biblioteka – miejsce na czasie” to przestrzeń do dyskusji, wymiany poglądów i wspólnoty.

PLAN WYDARZEŃ:

09.05 Dzień Dragon Ball (Strefa Młodych):

  • Załóż coś pomarańczowego
  • Quiz z wiedzy o Dragon Ballu
  • Turniej gry Dragon Ball
  • Nauka rysowania mangi
  • Gra terenowa „Znajdź smocze kule” (zapisy, grupa max. 7 osób, 13-19 lat)

09.05 Rodzinne granie w kodowanie, turniej „Scottie Go!” (Multimedia)

09.05 Warsztaty "Jak inwestować na giełdzie"prowadzenie Patryk Mazurek (Sala konferencyjna)

10.05 Koncert zespołu Submers (Sala konferencyjna lub Letnia czytelnia)

Zespół Submers powstał około rok temu i zyskał uznanie dzięki energetycznym interpretacjom popularnych coverów, od pełnych mocy rockowych brzmień po intymne akustyczne aranżacje. Zespół nieustannie rozwija swój warsztat obecnie pracując nad własnymi utworami, które już niedługo zostaną zaprezentowane publiczności. Członkowie zespołu świetnie się rozumieją, mimo różnicy wiekowej (od 11 do 23 lat), co przekłada się na harmonię w grze. Niejednokrotnie występowali w parku rozrywki Twinpigs w Żorach np. na rozpoczęcie i zakończenie sezonu, a także koncertowali w Restauracji Texas. Zespół występował również na imprezach zamkniętych w Rybniku, Mikołowie i Rudzie Śląskiej.

Skład zespołu:

  • Zbyszek Serafin – wokalista, gitarzysta z Mikołowa
  • Marcin Lesiński – gitarzysta, wokalista z Katowic
  • Jakub Jojko – basista, gitarzysta akustyczny, wokalista z Żor
  • Piotr Kołodziej – perkusista, skrzypek z Żor

13.05 "Na wnuczka? Jak nie dać się oszukać”, spotkanie dla seniorów (zapisy)

14.05 Wymiana Roślin (Wypożyczalnia Poziom 1)

Rośliny przynosimy w dniu wymiany. Wymieniamy rośliny ogrodowe, zioła, sadzonki i szczepki. Przynieś swoje rośliny, które chcesz wymienić i w zamian wybierz sobie tyle samo roślin przyniesionych przez innych. Jeśli znasz gatunek rośliny – napisz na kartce i przyklej do doniczki. 

14.05 Wymiana ubrań (Letnia czytelnia lub Galeria na piętrze)

Ubrania przynosimy w dniu wymiany. Wymieniamy ubrania wiosenne i letnie. Przynieś ubrania czyste i niezniszczone - w zamian wybierz sobie tyle samo sztuk z ubrań przyniesionych przez innych.

15.05 Inauguracja akcji książka dla 3-latka (Strefa Dzieci)

15.05 Koncert Patryka Mazurka (Sala konferencyjna lub Letnia czytelnia)

Patryk Mazurek ukończył studia magisterskie na Akademii Krakowskiej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego (2012-2018). W czasie studiów pracował dla OVB Allfinanz, praktykował w kancelarii prawniczej i w prokuraturze w Krakowie. Od 2017 kierowca busa do 3,5 tony na terenie Europy. W między czasie pracował w Czeskiej Republice na stanowisku account Manager w Highsky Brokera (rynek CFD). Od 2019 prowadzi biuro maklerskie. W wolnym czasie tworzy teksty i nagrywa utwory muzyczne.

Godziny wydarzeń znajdują się na plakacie.

 

Udział BEZPŁATNY we wszystkich wydarzeniach - zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji.

Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na publikację wizerunku w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Biblioteki.

 

Realizujemy Cele Zrównoważonego Rozwoju: