Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Spotkanie z Krystianem Hanke i Markiem Sygaczem

Utworzono dnia 13.10.2021, 15:55

21.10.2021


Zapraszamy na spotkanie TATOWANIE, CZYLI PROJEKT NA CAŁE ŻYCIE, które odbędzie się 21.10.2021 r. o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach im. Ottona Sterna. Rozmawiać będą ojcowie - Krystian Hanke i Marek Sygacz.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Odpowiedzialny tata. Edukacja rodzicielska w bibliotece”, który podejmuje ważny temat bycia odpowiedzialnym ojcem w zmieniających się warunkach społecznych. O swoich doświadczeniach jako aktywni ojcowie opowiedzą znani szerokiej publiczności dziennikarze.

 

KRYSTIAN HANKE przez wiele lat był dziennikarzem  w radiowej „Trójce”, a od kilku miesięcy współtworzy Radio357. Stara się łączyć zabawę z pracą, jest dumny ze swojego „hygge” i napisał książkę pt.: „Tatowanie”. Jako ojciec dwójki dzieci dzieli się w niej swoim narastającymi wątpliwościami i pytaniami, które spędzają sen z powiek niejednemu świadomemu ojcu. Pełna humoru książka przedstawia prawdziwe, codzienne relacje i trudy „tatowania” zarówno w czasach spokoju, jak i w czasach zarazy.

 

 

MAREK SYGACZ od ponad 20 lat pracuje jako dziennikarz i reporter. Zawodowo związany jest z „Wydarzeniami” i programami informacyjnymi w Polsat News. Specjalizuje się w reportażach i firmach dokumentalnych z rejonów objętych konfliktami zbrojnymi. Pracował na Krymie, wielokrotnie był na froncie w Donbasie, wybrał się też z kamerą do Iraku i Syrii, by pokazać front walk z tzw. Państwem Islamskim. Prywatnie ojciec dwójki nastoletnich dzieci.

 

 

Wzmacniająca się pozycja kobiety w społeczeństwie, odgradzanie się dzieci i młodzieży od rodziców za zasłoną współczesnych technologii, brak wzorców, nowe trendy obyczajowe i liberalizacja zasad moralnych sprawiają, że ojcowie niejednokrotnie czują się odsunięci na margines życia rodzinnego. Dzięki projektowi „Odpowiedzialny tata. Edukacja rodzicielska w bibliotece” uczestnicy spotkania uzyskają możliwość wsparcia w rozwijaniu odpowiedzialnego ojcostwa oraz pokazania jak być aktywnym i spełnionym rodzicem.

Na spotkanie zapraszamy w szczególności ojców, również tych przyszłych. Oczywiście panie również są mile widziane!

---------------------

Projekt dofinansowano ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+, Partnerstwa strategiczne wspierające wymianę dobrych praktyk. Wartość dofinansowania 68.084 euro. Więcej na www.mbpzory.pl/projekty/n,odpowiedzialny-tata-edukacja-rodzicielska-w-bibliotece