Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Spotkanie z Grzegorzem Buchalikiem

Utworzono dnia 17.01.2024, 09:25

08.02.2024


Zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Buchalikiem, autorem śląskiego przekładu „Le Petit Nicolas” książki napisanej przez René Goscinnego i zilustrowanej przez Jean-Jacques'a Sempégo. Spotkanie odbędzie się 08.02.2024 r. o godz. 18:00, a poprowadzi je Aneta Neumann.

 

„Le Petit Nicolas” to pierwsza z serii popularnych książek o Mikołajku napisana przez René Goscinnego i zilustrowana przez Jean-Jacques'a Sempégo. W Paryżu została wydana w 1960 r., a pierwsze polskie wydanie ukazało się cztery lata później. To zbiór opowiadań, których głównym bohaterem jest tytułowy Mikołajek – niesforny chłopiec w wieku szkolnym, który wzbudza sympatię czytelników na całym świecie.

Wydawnictwo Silesia Progress dostało grant z francuskiego Ministerstwa Kultury na przetłumaczenie “Mikołajka” na język śląski. Książka ukazała się w 2023 roku: “Francusko klasyka dlo bajtli “Le Petit Nicolas” ôd Rene Goscinnego ze ôryginalnymi ôbrozkami Jean-Jacques’a Sempé we ślōnskim przekładzie Grzegorza Buchalika!”

Wydawca: Silesia Progress

 

Grzegorz Buchalik – z wyuczynio etnolog a historyk. W robocie eksportuje ôkna do Francyje. W dōma czyto, przekłodo a wymyślo bojki dlo swojich dziecek. Mo coś z Mikołojka – rod gro we fusbal z kōmplami... jak niy zapōmnōm bala.

 

Udział BEZPŁATNY - zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji.