Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Emocje w szkole: Jak wspierać dzieci w stresie, lęku i frustracji?

Utworzono dnia 01.09.2023, 15:55

19.09.2023


Zapraszamy rodziców dzieci szkolnych (1 - 8 klasa szkoły podstawowej) na spotkanie "Emocje w szkole: Jak wspierać dzieci w stresie, lęku i frustracji?", które odbędzie się 19 września o godzinie 18:00.​

Rozpoczyna się szkoła, a wraz z nią nasze dzieci, jak również my sami doświadczamy wiele emocji. Nowy rok szkolny i związane z nimi zmiany mogą sprawiać, że pojawi się lęk i obawy, szczególnie w przypadku pierwszoklasistów. Szkoła może też po prostu wywoływać stres i frustrację związaną z nauką, obowiązkami, ocenami i nie tylko.

Podczas spotkania dowiesz się, jak wspierać dziecko w jego emocjach, by lepiej radziło sobie w szkole. Efektem ubocznym będzie również wzmocnienie waszych relacji. Spotkanie nie będzie wyłącznie dawką wiedzy, dostaniesz również konkretne narzędzia, które pomogą Ci na co dzień.

Udział BEZPŁATNY - zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji.


Na spotkaniu dowiesz się:

  • czym są emocje i dlaczego są tak ważne w budowaniu relacji,

  • jak nasze emocje wpływają na nasze dzieci,

  • czym jest lęk, stres i frustracja,

  • po co mamy te emocje,

  • jak rozmawiać z dzieckiem o emocjach,

  • co mówić, a czego nie mówić do dziecka.

Wyjdziesz z solidną dawką wiedzy. Wierzę, że lepiej zrozumiesz swoje emocje i emocje Twojego dziecka. Zrozumiesz, po co je mamy i dlaczego dzieci czasami mają trudność w ich przeżywaniu. Dostaniesz również ściągawkę z komunikatami, które pomogą Ci wspierać Twoje dziecko.

Sonia Nieradzik, Trener od Emocji i Uważności

SONIA NIERADZIK Ukończyła kurs u Beaty Kaczor na Trenera od Emocji "Neuroscience and Epigenetics Trainer of Emotions". Pracuje indywidualnie i warsztatowo, zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. Uczy dzieci czym są emocje, dlaczego są potrzebne, jaka jest ich rola, a co najważniejsze jak je "dobrze" przeżywać, a to wszystko oczywiście dobrze się bawiąc, z użyciem muzyki, sztuki i ruchu. Ukończyła Akademię Trenerów Mentalnych Juniorów u Jakuba B. Bączka, która dała jej dodatkowe narzędzia do pracy z dziećmi i młodzieżą w aspektach motywacji, pewności siebie, redukcji stresu, osiągania celów i pracy w grupie. Kończy certyfikację na Trenera Uważności Żabki metodą Eline Snail. Prowadzi 8-tygodniowe kursy dla dzieci w wieku od 5 do 10/11 lat.

https://sonianieradzik.my.canva.site/sn 
www.facebook.com/ninjarodzic