Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Cultural evening with GINNI

Utworzono dnia 17.01.2022, 09:31

28.01.2022 , 18:00


Zapraszamy do udziału w wieczornym spotkaniu kulturalnym z wolontariuszką Ginni 28 stycznia 2022 r. o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach im. Ottona Sterna. Spotkanie z tłumaczeniem na język polski.

Ginni pochodzi z Włoch. Od 18 roku życia pracuje nad projektami kulturalnymi. Pierwszym z nich był projekt pt. „Poesia Nomade Malastrana”, który łączył sztukę uliczną, poezję i eksperymentalne techniki artystyczne. Ginni pisze poezję dwujęzyczną dla czasopism z Ameryki Południowej, Hiszpanii i Włoch. Pracowała również dla Italian National Federation of Street Art jako autorka artykułów, a w 2020 roku jej pierwsza antologia poezji została wydana w Kolumbii w ramach kolektywnego projektu poezji feministycznej, imigranckiej i tubylczej Poetica de los Sures Femeninos. Skupia się na ikonografii i wizualnej części poezji, studiując fotografię narracyjną. Swoją sztukę wystawiała podczas Festival de Poesia Visual NUDO w Barcelonie.

Podczas wieczoru Ginni opowie o swoich doświadczeniach z życia we Włoszech, postara się omówić historię tego kraju, kulturę i kuchnię. Będzie możliwość spróbowania włoskiego jedzenia.

Udział bezpłatny - z uwagi na obowiązujące obostrzenia wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji. 

--------------------------------

Projekt "KREATYWNE WYZWANIA KULTURALNE" realizowany jest w ramach programu Europejski Korpus Solidarności, Wolontariat Europejski, został dofinansowany ze środków Komisji Europejskiej.

Plakat z napisem "Wolontariusze! Cultural evening with Ginevra 28.01.2022 18:00 historia, kultura i kuchnia. Spotkanie z tłumaczeniem na j. polski. Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna. Na wydarzenie obowiązują zapisy: mailowo (informacja@mbpzory.pl), telefonicznie (32 43 43 197, 32 43 44 584) lub w Informacji-Recepcji. WIęcej informacji na naszej stronie www.mbpzory.pl i na facebook.com/mbpzory. Program wydarzenia może ulec zmianie w zależności od obowiązujących obostrzeń." W prawym dolnym rogu znajdują się logotypy "Europejski Korpus Solidarności" i logo Biblioteki w Żorach z dużą literą B.

 

Realizujemy Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ:

    

Przycisk katalog on-line

Przycisk Regionalia

Przycisk Facebook

Przycisk YouTube

Przycisk "Radio Żory"

Przycisk RODO

Przycisk Biuletyn Informacji Publicznej

Przycisk Partnerzy

Przycisk Zostań przyjacielem żorskiej biblioteki

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 24 wydarzeń w tym miesiącu