Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Pracuj w europejskim stylu

Utworzono dnia 22.06.2020

Projekt „Pracuj w europejskim stylu” odpowiada na zdiagnozowane potrzeby edukacyjne kadry Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach oraz daje możliwość wykorzystania i poszerzania poziomu wiedzy uczestników w dziedzinie edukacji dorosłych słuchaczy. Wpływa bezpośrednio na podnoszenie jakości pracy w bibliotece, a dzięki międzynarodowemu wymiarowi daje szansę na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań. Wszystkie działania w ramach proponowanego projektu związane są z uczeniem się w celu poszerzenia wiedzy, doskonalenia umiejętności i kompetencji, rozwoju zawodowego i osobistego.

Główne cele projektu to wzmocnienie kompetencji kluczowych kierownictwa i pracowników w zakresie edukacji pozaformalnej w wymiarze europejskim, wzrost wiedzy zespołu na temat trendów w nowoczesnym bibliotekarstwie na poziomie międzynarodowym, poszerzanie oferty edukacji pozaformalnej dorosłych i poznawanie rozwiązań stosowanych w innych krajach oraz wzrost kompetencji w obszarze pracy zespołowej i budowania zespołu, ukierunkowanie na osiąganie wspólnego celu, także w aspekcie międzynarodowym.

Zaplanowano 28 mobilności, które obejmują kursy w obszarze budowania zespołu i pracy zespołowej, podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów, edukacji poprzez sztukę, TIK dla edukatorów, kursy języka angielskiego w szkole językowej, oraz udział w międzynarodowej konferencji dla bibliotekarzy. Spotkania na żywo z przedstawicielami innej kultury pozwolą uczestnikom projektu na podniesienie świadomości kulturowej, zmiany postaw i wzrostu zrozumienia odmienności kulturowej oraz zainteresowania kulturą, językiem, historią krajów partnerów projektu: Cypru, Czech, Hiszpanii, Włoch, Zjednoczonego Królestwa. Realizując projekt chcemy pokazać, jak cenną wartością jest zjednoczona Europa, jakie daje możliwości do życia, pracy, rozwoju. Współpraca międzynarodowa będąc ważnym źródłem wiedzy, inspirujących pomysłów i dobrych praktyk sprawia, że nasza biblioteka staje się coraz bardziej miejscem twórczego rozwoju.

Dofinansowano ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+, Mobilność kadry edukacji dorosłych. Wartość dofinansowania 54.009 euro.

Przycisk katalog on-line

Przycisk Regionalia

Przycisk Facebook

Przycisk YouTube

Przycisk RODO

Przycisk Partnerzy

Przycisk Biuletyn Informacji Publicznej

Przycisk Zostań przyjacielem żorskiej biblioteki

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6