Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Szkolenie: Inteligencja emocjonalna - Odpowiedzialny tata / Polska 25-28.10.2022 r.

Utworzono dnia 02.11.2022, 14:14

W dniach 25-28 października 2022 odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, gdzie zorganizowaliśmy szkolenie "Inteligencja emocjonalna - zidentyfikuj, ujarzmij i zarządzaj emocjami".

Niczym zwierciadło w Królowej Śniegu Andersena nasza wewnętrzna mądrość rozbiła się i podzieliła na tysiące kawałków. Podczas szkolenia próbowaliśmy poszukać i skleić te z nich, które są nam dostępne. Dokładniej przyjrzeliśmy się tym, które zostały wyodrębnione przez Daniela Golemana i nazwane inteligencją emocjonalną. Zaczęliśmy od zadawania sobie właściwych pytań: Jakie są moje atuty, jeśli chodzi o emocje? Jakie są moje słabości? Jak mogę opisać swój styl porozumiewania się, jak opisaliby go inni? W jakich sytuacjach emocje są moim sprzymierzeńcem, a kiedy działają przeciwko mnie? Kim jestem? Co mnie określa? Ile w tym samopisie odniesień do emocji?

Ponadto wykorzystując tkankę miejską Krakowa i Kazimierza przemieszczaliśmy się pomiędzy perspektywami Ja/O mnie – Ty/O Tobie – Inni/O nich. Tworzyliśmy picturebooki, pracowaliśmy w glinie i gipsie, w słowie i słowem i oswajaliśmy emocje.

Był również czas na omówienie przebiegu projektu i zagadnień związanych z organizacją i rozwojem Klubów Ojców.

Koordynator projektu: Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach.
Partnerzy: Nieuwe Veste Breda, Holandia i Biblioteka Publiczna Pärnu, Estonia.

Relacja na Facebooku > tutaj

Projekt współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+, Partnerstwa Strategiczne wspierające wymianę dobrych praktyk.

Logo z wizerunkiem flagi Unii Europejskiej i napisem "Erasmus+".