Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Międzynarodowe Spotkanie Projektowe - Odpowiedzialny tata / Estonia 7-9.06.2022

Utworzono dnia 13.06.2022, 11:55

7-9.06.2022 odwiedziliśmy Pärnu Central Library, partnerską bibliotekę w projekcie „Odpowiedzialny tata”. w której porozmawialiśmy o aktywnościach w ramach projektu i zwiedziliśmy bibliotekę. Po spotkaniu zapoznaliśmy się z działaniami dla rodzin z dziećmi w Pärnu Museum i zobaczyliśmy lokalne dziedzictwo. Na miejscu uczestniczyliśmy w inspirujących zajęciach Teddy Bear School dla małych dzieci. W Koidula Museum posłuchaliśmy również o aktywnościach dla rodzin prowadzonych przez tę placówkę. Odwiedziliśmy także Dom Przyrody Pernova, gdzie zaprezentowano uczestnikom przegląd działań Pernova dla rodzin oraz niezwykle ciekawe zasoby tego wyjątkowego miejsca.

Podczas wielu interesujących dyskusji i zajęć odbyła się wymiana dobrych praktyk. Rozważaliśmy także temat obecności ojców w działalności bibliotek.

Miłą niespodzianką było przypadkowe spotkanie z uznanym polskim artystą malarzem, grafikiem i twórcą plakatów Rafałem Olbińskim, który zaprosił nas na swój wernisaż rozpoczynający wystawę jego prac w Parnawie.

Relacja na Facebooku > tutaj
 
Koordynator projektu: Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach.
Partnerzy: Nieuwe Veste Breda, Holandia oraz Pärnu Library, Estonia.
 
Projekt dofinansowano ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+, Partnerstwa strategiczne wspierające wymianę dobrych praktyk.
 

Logo z wizerunkiem flagi Unii Europejskiej i napisem "Erasmus+".