Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016

Utworzono dnia 03.04.2020

Miło nam poinformować, że nasza Biblioteka jest jedną z 18-tu, które zdobyły dofinansowanie na zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego w ramach programu: "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016" - zadanie 3. Dzięki temu w bibliotece powstała Cyfrowa Przestrzeń Działań Kreatywnych, z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani nowymi technologiami. Koszt projektu wyniósł 35 000 zł, z czego 26 300 zł pochodzi z dofinansowania. Pozostała kwota to środki własne przeznaczone na projekt.

Cyfrowa Przestrzeń Działań Kreatywnych jest wyposażona w komputery z wydajnymi kartami graficznymi i dźwiękowymi, 23,6” monitory i dobrej jakości słuchawki, z interfejsem audio, oprogramowaniem do obróbki filmów i do tworzenia animacji. Ponadto jest wyposażona w drukarkę 3D z funkcją skanowania, w kamerę cyfrową oraz drony z funkcją filmowania.

Chcemy, żeby młodzież w naszej Bibliotece rozpalała w sobie ciekawość świata i nowości, i z naszym wsparciem rozwijała swoje zainteresowania, wyrastając na dorosłych, którzy mają wpływ na wygląd świata. ZAPRASZAMY!

Sprzęt zakupiono w ramach Programu Instytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016"

Cyfrowa Przestrzeń Działań Kreatywnych

Utworzono dnia 21.04.2017, 13:49