Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Festiwal "Czytanie pełne wrażeń"

Utworzono dnia 03.04.2020

Plakat z programem Festiwalu "Czytanie pełne wrażeń"Festiwal CZYTANIE PEŁNE WRAŻEŃ to projekt skierowany do rodzin z dziećmi mający na celu przede wszystkim promocję czytelnictwa już od najmłodszych lat oraz biblioteki, jako miejsca nowoczesnego, otwartego na potrzeby młodych pokoleń czytelników. Podczas festiwalu pokażemy, że książka to nie tylko "książka", to produkt totalny, który można zaanimować, zilustrować, opowiedzieć oraz zaaranżować jako grę lub na jej podstawie nakręcić film. Poprzez nasze działania zaangażujemy dzieci młodsze i starsze oraz ich rodziców do wspólnego czytania i bawienia się nim. Pokażemy jak nowe technologie są łączone z tradycyjnymi książkami, dzięki czemu powstają książki konwergencyjne, tzw. książki 2.0. Stworzymy przestrzeń do wspólnego czytania dla dzieci i rodziców, spędzania czasu na rozmowie o książkach i ich bohaterach. Pokażemy rodzicom, że czytanie z dziećmi nie jest nudne, a także zachęcimy ich do tworzenia swoim dzieciom miejsca do świadomego uczestnictwa w kulturze poprzez czytanie. W związku z ogromną liczbą publikacji przeznaczonych dla dzieci dostępnych na rynku książki, pomożemy również umożliwić rodzicom umiejętność doboru literatury wartościowej oraz pozytywnie wpływającej na rozwój najmłodszych.

Festiwalowi towarzyszą liczne konkursy dla dzieci na tematy związane z literaturą dziecięcą, w formie quizów, kalamburów, rebusów, mini gier terenowych, dla drużyn jak i uczestników indywidualnych. W konkursach przewidziano nagrody rzeczowe dla uczestników.

Wartość dofinansowania wynosiła: w 2018 r. 11 200 zł, a w 2019 r. 12 000 złotych.

 

Logo "Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

 

 

GALERIE:

Festiwal Czytanie pełne wrażeń / 28-30.06.2019

Festiwal Czytanie pełne wrażeń / 28-30.06.2019

Festiwal Czytanie pełne wrażeń / 3-5.08.2018

Festiwal Czytanie pełne wrażeń / 3-5.08.2018