Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Złoty Krzyż Zasługi dla Dyrektor żorskiej biblioteki

Utworzono dnia 19.10.2015

Miło nam poinformować, że Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach Pani Urszula Krzyk otrzymała Złoty Krzyż Zasługi za działalność zawodową i społeczną.

19.10 br. w Katowicach w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych osobom szczególnie zasłużonym w różnych dziedzinach życia społecznego, działalności naukowej, charytatywnej i w pracy zawodowej. Wśród nagrodzonych była także Dyrektor żorskiej biblioteki. Ordery i odznaczenia państwowe w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczał wojewoda śląski Piotr Litwa. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które przysłużyły się Państwu spełniając czyny przekraczające zakres zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom. Może być nadany także za ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.
Pani Dyrektor serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wieloletnią, szeroką i twórczą działalność na rzecz upowszechniania kultury w naszym regionie.

Złoty Krzyż Zasługi dla Dyrektor żorskiej biblioteki

Utworzono dnia 02.08.2016, 11:34