Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

„Z życia drzew” wystawa fotografii Iwony Ładowskiej-Dębiec

Utworzono dnia 02.02.2024

„Z życia drzew”. Wystawa fotografii Iwony Ładowskiej-Dębiec prezentowana w przestrzeni biblioteki na drugim piętrze do 29 lutego 2024.

  

Autorką prezentowanych zdjęć jest gliwiczanka, na co dzień zajmująca się protetyką, w swoich prowadzących przez 30-lat, gabinetach stomatologicznych. Działania prowadzące do zniwelowania mankamentów i w efekcie znacznego odmładzania stały się jej pasją. Jest absolwentką polsko-francuskiej szkoły Profesjonalnego Wizażu i Wizerunku w Krakowie. Dzięki umiejętnościom manualnym i spostrzegawczości docenia sztukę tworzenia przez naturę, nietkniętą przez człowieka, unikalną i różnorodną w kształcie i formie.
Uważa się za osobę pozytywnie zakręconą.

Od wczesnej młodości ma kontakt z fotografią. Od pewnego czasu podczas turystycznych wypraw fotografowała wszystko, co urzeka ją swoim pięknem i niepowtarzalnością. Przyznaje się, że nie zna się na arkanach profesjonalnej fotografii. Pomysł na wystawę „Z życia drzew” zrodził się rok temu, od tego czasu zebrała ponad 600 zdjęć. Drzewa są dla niej łącznością z naturą. Zatrzymuje czas i dokumentuje malownicze elementy, powyginane konary, guzowate narośla, splątane korzenie. Okazy fotografowała w Gliwicach, Krakowie, Węgierskiej Górce, Mikołowie.