Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wystawa "Supernova - Pierwotny kod uniwersum"

Utworzono dnia 12.11.2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza na wystawę Supernova - Pierwotny kod uniwersum, prezentowaną od grudnia do lutego w Galerii Młodych. Autorką prac jest Sylwia C. Sosnovska, artysta sztuk pięknych, absolwentka University of the Arts London, Chelsea College of Art and Design. Zapraszamy 3 grudnia br. godz. 12:00 na warsztaty z twórcą wystawy pt. „Kryształowe Galaktyki”.  Uczestnicy wyruszą podróż w głąb wszechświata, porozmawiają o powstawaniu gwiazd i galaktyk oraz wykonają prace interpretujące nieziemskie zjawiska. Warsztaty odbędą się w Galerii Młodych, w której będzie można zobaczyć prace graficzne z wystawy pt. „Supernova- pierwotny kod uniwersum”. 

Wystawa jest interpretacją osobliwości zjawisk jakimi są narodziny i śmierć gwiazdy (supernova). Artystka zaprasza widza do podróży w głąb fizyki wszechświata i okoliczności jego stworzenia, zadaje pytanie o to skąd pochodzimy i czym jest materia rzeczywistości, tajemniczy pierwotny kod uniwersum.

Interesuje mnie poczucie tożsamości w postrzeganiu siebie jako zbioru niewidzialnych dla oka cząstek atomów, skupionych wokół za pomocą siły elektromagnetycznej. W swoich pracach robię krok do tyłu, cofam się do momentu powstawania materii, wchodzę w tą przestrzeń i sprawdzam jak się w niej czuję, jak zmienia to moją percepcję, czy ma to wpływ na codzienne życie. Każdy z nas ma swój wszechświat, w którym idee i myśli łączą się z naszym doświadczaniem rzeczywistości. W swojej pracy artystycznej tworzę abstrakcyjny obraz miejsca powstawania materii, jest on oderwany, ogólny a zarazem pełny drobnych szczegółów, cząstek, atomów wszechświata. Przywodzi on na myśl obiekty ziemskiej natury, skały, jaskinie, góry, kontynenty i morza. Tworzenie tych form daje mi przestrzeń do odczuwania wolności. W ten sposób odnajduję znaczenie w ogromie przestrzeni międzyplanetarnej, w pozornie nie istotnym dla sensu naszego życia miejscu. /Sylvia C. Sosnovska.

 

Na bezpłatne warsztaty z twórcą wystawy pt. „Kryształowe Galaktyki” obowiązują zapisy:

mailowo: marketing@mbpzory.pl

telefonicznie: 32 43 44 584 wew.26

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1