Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Wystawa "Supernova - Pierwotny kod uniwersum"

Utworzono dnia 12.11.2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza na wystawę Supernova - Pierwotny kod uniwersum, prezentowaną od grudnia do lutego w Galerii Młodych. Autorką prac jest Sylwia C. Sosnovska, artysta sztuk pięknych, absolwentka University of the Arts London, Chelsea College of Art and Design. Zapraszamy 3 grudnia br. godz. 12:00 na warsztaty z twórcą wystawy pt. „Kryształowe Galaktyki”.  Uczestnicy wyruszą podróż w głąb wszechświata, porozmawiają o powstawaniu gwiazd i galaktyk oraz wykonają prace interpretujące nieziemskie zjawiska. Warsztaty odbędą się w Galerii Młodych, w której będzie można zobaczyć prace graficzne z wystawy pt. „Supernova- pierwotny kod uniwersum”. 

Wystawa jest interpretacją osobliwości zjawisk jakimi są narodziny i śmierć gwiazdy (supernova). Artystka zaprasza widza do podróży w głąb fizyki wszechświata i okoliczności jego stworzenia, zadaje pytanie o to skąd pochodzimy i czym jest materia rzeczywistości, tajemniczy pierwotny kod uniwersum.

Interesuje mnie poczucie tożsamości w postrzeganiu siebie jako zbioru niewidzialnych dla oka cząstek atomów, skupionych wokół za pomocą siły elektromagnetycznej. W swoich pracach robię krok do tyłu, cofam się do momentu powstawania materii, wchodzę w tą przestrzeń i sprawdzam jak się w niej czuję, jak zmienia to moją percepcję, czy ma to wpływ na codzienne życie. Każdy z nas ma swój wszechświat, w którym idee i myśli łączą się z naszym doświadczaniem rzeczywistości. W swojej pracy artystycznej tworzę abstrakcyjny obraz miejsca powstawania materii, jest on oderwany, ogólny a zarazem pełny drobnych szczegółów, cząstek, atomów wszechświata. Przywodzi on na myśl obiekty ziemskiej natury, skały, jaskinie, góry, kontynenty i morza. Tworzenie tych form daje mi przestrzeń do odczuwania wolności. W ten sposób odnajduję znaczenie w ogromie przestrzeni międzyplanetarnej, w pozornie nie istotnym dla sensu naszego życia miejscu. /Sylvia C. Sosnovska.

 

Na bezpłatne warsztaty z twórcą wystawy pt. „Kryształowe Galaktyki” obowiązują zapisy:

mailowo: marketing@mbpzory.pl

telefonicznie: 32 43 44 584 wew.26

Przycisk katalog on-line

Przycisk Regionalia

Przycisk Facebook

Przycisk YouTube

Przycisk "Radio Żory"

Przycisk RODO

Przycisk Biuletyn Informacji Publicznej

Przycisk Partnerzy

Przycisk Zostań przyjacielem żorskiej biblioteki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 129

W poprzednim tygodniu: 722

W tym miesiącu: 208

W poprzednim miesiącu: 3482

Wszystkich: 193541