Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Wystawa Sandry Majeckiej "Materia"

Utworzono dnia 13.07.2022

Zapraszamy na wystawę Sandry Majeckiej pt. "Materia" organizowaną w ramach 750. urodzin Miasta Żory. Wystawa będzie dostępna w dniach 19.08-1.10.2022 w Galerii na Piętrze. 

Wernisaż odbędzie się 19.08.2022 o godz.18:00.

Wystawa "Materia" prezentuje wybrane prace i projekty, powstałe podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych. Łączy w sobie obiekty ceramiczne oraz malarstwo. Obrazuje początki w próbie świadomej pracy z materią. Jest swoistym podsumowaniem pewnego rozdziału działalności artystycznej i projektowej. Obiekty ceramiki użytkowej powstały w Pracowni Ceramiki Kontekstualnej prof. Mirosława Kocińskiego oraz dr Kariny Marusińskiej. Prezentowana część serii malarskiej Dekonstrukcje rozwijała się w Pracowni Malarskiej 112 dr hab. Anny Kołodziejczyk.


 

Sandra Majecka

Urodziła się w Żorach, aktualnie mieszka i studiuje we Wrocławiu. Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Żorach, w specjalizacji – ceramika artystyczna, formy rzeźbiarskie. Kontynuuje naukę na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, na kierunku Sztuka i Wzornictwo Ceramiki. Zajmuje się głównie ceramiką. Tworzy odpowiedzialnie projektowane przedmioty mające wpływ na środowisko, ale także na samych użytkowników. W pracy artystycznej podejmuje aktualne tematy, często związane z naturą oraz człowiekiem. Uprawia również malarstwo.

 

 

 

Plakat promujący wystawę "Materia" Sandry Majeckiej.

Materia

Utworzono dnia 23.08.2022, 15:00

Przycisk katalog on-line

Przycisk Regionalia

Przycisk Facebook

Przycisk YouTube

Przycisk "Radio Żory"

Przycisk RODO

Przycisk Biuletyn Informacji Publicznej

Przycisk Partnerzy

Przycisk Zostań przyjacielem żorskiej biblioteki

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Styczeń 2023 19 wydarzeń w tym miesiącu