Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Wystawa Mirosława Wilczka

Utworzono dnia 04.07.2024

W przestrzeni biblioteki można zwiedzać wystawę fotografii Mirosława Wilczka "Podążając za promieniami Słońca".

„Zbiór zachodów Słońca uchwyconych w różnych regionach Polski w okresie od początku 2020 do połowy 2024 roku. Zdjęcia często przedstawiają nieboskłon wraz z opadającym Słońcem. Niejednokrotnie kolory, które pojawiają się przed zmierzchem, nadają unikalny wygląd nie tylko samemu niebu, lecz także całemu otoczeniu. Każdy taki spektakl cechuje się znacznie większymi różnicami pomiędzy sobą niż to, co widać w świetle dziennym każdego dnia. Podążając za promieniami Słońca, wystawa pokazuje najbliższą nam Gwiazdę, a także to, co Ona obserwuje tuż przed nocą.”

 

                                     
 

Mirosław Wilczek
Zawodowo związany z branżą specjalizującą się w przetwarzaniu informacji za pomocą maszyn cyfrowych. W czasie wolnym miłośnik kaw, herbat i książek. Od 4 lat amator fotografii. Obserwator otoczenia, powoli wypracowujący swój styl. Zachwycony niebem i jego kolorystyką.

Pierwsze udane zdjęcia krajobrazowe wykonał z użyciem telefonu komórkowego na przełomie lat 2019 i 2020. Stopniowo, w miarę rozwijania umiejętności, uzupełnia wachlarz narzędzi o dodatkowe elementy.
 

https://photography.mwilczek.net/

https://photography.mwilczek.net/2020/01/01/best_of/