Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Warsztaty "Szczęście ³"

Utworzono dnia 04.05.2022

Warsztaty Szczęście ³ odbywają się 14 maja w ramach wystawy Czułek wstydliwy z Karolíną Michalková Studentką II roku międzyuczelnianego kierunku Arteterapia utworzonego przez 3 śląskie uczelnie: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach.

I blok 10:30-12:00
II blok 13:00-14:30

Warsztaty dla osób w wieku 18-25 oraz 65-75. Uczestnicy będą pracować w duetach (1 osoba z pierwszej grupy wiekowej, druga z drugiej).
Udział bezpłatny - zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji.

Szczęście³
Czym jest szczęście? - uczuciem, wyborem? Czy mamy na szczęście wpływ? Czy możemy osiągnąć szczęścia w pełni?
Dan Gilbert, amerykański psycholog, naukowiec, publicysta oraz profesor na Uniwersytecie Harvarda, głosi, że każdy z nas generuje własne szczęście.
Przygotowałam warsztat, w którym oferuję możliwość refleksji nad szczęściem we własnym życiu, oraz możliwość zastanowienia się nad słowami „życzę Ci dużo szczęścia…”.
Uczestnicy będą mogli w praktyce życzyć sobie szczęścia używając do tego własnej twórczości oraz swoich rąk. Sam warsztat może uczestnikom sprawić szczęście, lecz nie chcę, żeby na tym się kończyło. Moją wizją jest, by działania posłużyły jako inspiracja do własnego tworzenia szczęścia na codzień. „Sukces odniesiesz tylko wtedy, gdy sam poszukasz okoliczności, jakie ci odpowiadają. Jeśli nie zdołasz ich znaleźć - stwórz je sobie.” / George Bernard Shaw

Cel: Refleksja nad wyobrażaniem sobie szczęścia drugiej osoby.
Refleksja nad własnym doświadczaniem szczęścia w życiu.

SYMBOLIKA
> CUBE – przestrzeń, koncentracja
> FOLIA – delikatność, poddajność
> FARBA – medium, komunikacja

biografia artysty:
KAROLINA MICHALKOVÁ Urodzona w 2000 roku w Republice Czeskiej. Od dziecka interesowała się orbis pictus, czyli światem pełnym obrazów. Cieszą ją różne zajęcia plastyczne, fotografia, szycie również muzyka, taniec, teatr i spacery, lecz przede wszystkim czas z bliskimi. Jest absolwentką Średniej Szkoły Plastycznej w Ostrawie, Wzornictwo przemysłowe, 2016-2020. Zapoznała się z procesem projektowania i tworzenia własnych produktów a także ze znaczeniem przekazu graficznego. Aktualnie poszerza swoją wiedzę oraz wachlarz doświadczeń na studiach Arteterapii I stopnia w Katowicach.

Przycisk katalog on-line

Przycisk Regionalia

Przycisk Facebook

Przycisk YouTube

Przycisk "Radio Żory"

Przycisk RODO

Przycisk Biuletyn Informacji Publicznej

Przycisk Partnerzy

Przycisk Zostań przyjacielem żorskiej biblioteki

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu