Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast

Warsztaty arteterapeutyczne

Utworzono dnia 24.06.2024

Zapraszamy do udziału w warsztatach arteterapeutycznych, które odbędą się w ramach projektu "z Gęby w Gębę". Poniżej szczegółowy opis wydarzenia.

GĘBY - Cykl warsztatów arteterapeutycznych inspirowanych "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza. Podczas cyklu warsztatów uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się sobie głębiej i spróbować odpowiedzieć sobie na pytania: Jaka jest moja maska? Kiedy mnie chroni? Kiedy mnie ogranicza? Będziemy tworzyć odlew gipsowy własnej twarzy i doświadczać, jak to jest czuć maskę na sobie i jak to jest gdy ją ściągamy. Przez sztukę spróbujemy dotrzeć do własnej, do tego kim naprawdę jesteśmy, tworząc odlewy z gipsu, malując, rysując oraz rozmawiając z innymi. **wydarzenie z udziałem tłumacza PJM https://strefakultury.pl/wp-content/uploads/2021/06/d943400af82a94447386a57b8d02b81ec481773df6c52f6676176529dffcea0f.png

Korzyści płynące z uczestnictwa w warsztatach:

  • poznasz technikę tworzenia gipsowych masek
  • rozwiniesz swoją kreatywność
  • poznasz lepiej siebie
  • wzmocnisz poczucie własnej wartości
  • doświadczysz jak można wyrażać siebie przez sztukę
  • uwolnisz trudne emocje
  • zobaczysz, co może Ci nie służyć
  • doświadczysz siebie w pracy z grupą
  • zobaczysz i poczujesz siebie z maską i bez

T‌ERMINY:

09 lipiec 2024 / 18:00 – Warsztat I - Praca w grupie z papierową maską.

12 lipiec 2024 / 18:00 – Warsztat II - Doświadczenie siebie podczas procesu tworzenia gipsowej maski.

16 lipiec 2024 / 18:00 – Warsztat III - Praca z odlewem z gipsowej maski.

Kto poprowadzi warsztaty?

Monika Ostrowska-Cichy:

Dyplomowana arteterapeutka, certyfikowana biblioterapeutka, dyplomowana nauczycielka, edukatorka sztuki, studiuje psychoterapię na II roku Śląskiej Szkoły Gestalt.
Od ponad 10 lat prowadzi warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci, młodzieży, studentów, seniorów oraz osób zagrożonych marginalizacją. Członkini Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA oraz Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Jej zainteresowania zawodowe związane są z arteterapią, biblioterapią, bajkoterapią oraz szeroko rozumianym wychowaniem poprzez sztukę. Tworzy oraz prowadzi warsztaty i projekty zaangażowane społecznie.

Wspólnie ze studentami pracy socjalnej prowadziła autorski projekt społeczno-artystyczny „Akcja pisania bajek” skierowany do dzieci ze środowisk wykluczonych. Zrealizowała 11 edycji dla domów dziecka oraz placówek wsparcia dziennego, w akcji wzięło udział 210 przyszłych pracowników socjalnych, powstało 135 bajek dających wsparcie ponad 155. Projekt otrzymał honorowy patronat Rzecznika Praw Dziecka, UNICEF Polska oraz Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania poprzez Sztukę InSEA. W 2017 roku „Akcja pisania bajek” otrzymała tytuł „Lokalni bohaterowie inspirują” organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Współautorka książki Akademia Arteterapii - Od praktyków dla praktyków. Podręcznik arteterapii wraz ze scenariuszami zajęć oraz artykułów dotyczących arteterapii. Współpracuje z SensArte-Centrum Arteterapii w Warszawie gdzie jako trenerka prowadzi szkolenia z zakresu arteterapii i biblioterapii w pracy z dziećmi i seniorami w ramach „Akademii arteterapii”. Współprowadzi z Anną Sikorską grupę na Facebooku: Wspieramy się – arteterapeuci arteterapeutom,

 

 

Udział BEZPŁATNY, obowiązują zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji.

Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na publikację wizerunku w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Biblioteki.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”