Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Światowy Dzień Kota

Utworzono dnia 03.02.2020

Macie kota na punkcie kota?

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Chcemy wesprzeć razem z Wami potrzebujące koty. W tym roku organizujemy zbiórkę dla kotków, kotów i kocurów ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju oraz dla społecznych karmicieli kotów. Liczymy na to, że przyłączycie się do tej akcji!


Zbieramy:
- suchą karmę dla kotów,
- wszelkie kocie akcesoria, drapaki, zabawki, kuwetki, kocie kosmetyki, kubraczki posterylkowe i kołnierze,
- potrzebna jest też karma weterynaryjna dla kotów chorych przebywających w schronisku,
- kocyki oraz posłanka.

Gdzie i kiedy?
Dary zbieramy do 17.02 w holu Biblioteki w Żorach na os. Pawlikowskiego PU-13.
 

Coś więcej o schronisku:
Koty domowe, zagubione, porzucone lub takie, którymi obecny właściciel nie może się zajmować są traktowane jak każde zwierzę bezdomne, a więc odławiane przez osobę uprawnioną i do tego celu powołaną, umieszczane w schronisku, a po odbyciu kwarantanny, jeśli właściciel zagubionego zwierzęcia się nie odnajdzie, kastrowane, sterylizowane i oddawane do adopcji. Kotom chorym i po wypadkach komunikacyjnych udzielana jest pomoc weterynaryjna, a także są leczone w schronisku. Koty wolno żyjące również są objęte "Programem opieki nad zwierzętami bezdomnymi", który corocznie jest uchwalany przez Radę Miasta Jastrzębia Zdrój (w załączniku ustawa). Koty te są dokarmiane przez społecznych karmicieli kotów, do których pracownicy schroniska dostarczają karmę zakupioną przez zarządcę schroniska - Jastrzębski Zakład Komunalny.

Obecnie w schronisku funkcjonuje kociarnia składająca się z izolatki dla kotów chorych, kwarantanny dla kotów nowo przybyłych i pomieszczenie ogólne, oraz osiatkowane wybiegi zewnętrzne. Do schroniska często przywożone są koty półdzikie, chore lub po wypadku, które po wyleczeniu, wykastrowaniu/wysterylizowaniu wypuszczane są na terenie schroniska, gdyż najlepiej czują się one na wolności. Dla tych kotów na terenie schroniska stoją budki do schronienia się przez zimnem, a opiekunowie je dokarmiają karmą przekazywaną przez darczyńców i zarządcę schroniska.

Przycisk katalog on-line

Przycisk Regionalia

Przycisk Facebook

Przycisk YouTube

Przycisk "Radio Żory"

Przycisk RODO

Przycisk Biuletyn Informacji Publicznej

Przycisk Partnerzy

Przycisk Zostań przyjacielem żorskiej biblioteki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 131

W poprzednim tygodniu: 722

W tym miesiącu: 210

W poprzednim miesiącu: 3482

Wszystkich: 193543