Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Spotkanie z Wojciechem Zemkiem

Utworzono dnia 05.07.2021

Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Zemkiem - wieloletnim sekretarzem Stanisława Lema. Spotkanie "Jak to z Lemem było" poprowadzi pisarz i publicysta Mirosław Jabłoński.

15.07.2021, godzina 18:00.

Od lipca aż do listopada potrwa realizacja projektu "MyśLEM więc jestem. Czy Stanisław Lem był prorokiem". Na ten czas zaplanowaliśmy szereg wydarzeń, w tym spotkanie z osobą, która przez 10 lat była blisko Lema - z Wojciechem Zemkiem - osobistym sekretarzem pisarza. Spotkanie nosi tytuł "Jak to z Lemem było" i goście rozmawiać będą nie tylko o twórczości i książkach Stanisława Lema, ale również o nim samym, o jego osobowości.

W spotkaniu udział weźmie:

Wojciech Zemekz wykształcenia polonista, ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Jagiellońskim na wydziale filologii polskiej oraz studia podyplomowe w zakresie prawa autorskiego oraz ochrony własności intelektualnej. Entuzjasta twórczości Stanisława Lema. W latach 1996-2006 pełnił funkcję sekretarza Pisarza. Obecnie zajmuje się zarządzaniem prawami autorskimi i kultywacją dorobku Stanisława Lema, jako redaktor i administrator serwisu www.lem.pl. Jest autorem publikacji naukowych związanych z twórczością Pisarza.

Spotkanie poprowadzi:

Mirosław Jabłoński – pisarz science-fiction, tłumacz, scenarzysta filmowy, dziennikarz i podróżnik. Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. Absolwent zaocznego Studium Scenariuszowego przy PWSFTviT w Łodzi. Laureat twórczego Stypendium Miasta Krakowa w 1988 roku. Jego debiutem książkowym była powieść "Kryptonim 'Psima'" należąca do nurtu klasycznej fantastyki. Od tego czasu wydał jeszcze kilka powieści oraz opublikował kilkadziesiąt opowiadań fantastycznych. Jest członkiem krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

-----------------------

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”