Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Spotkanie z Wojciechem Maroszkiem

Utworzono dnia 01.10.2021

Zapraszamy na spotkanie z WOJCIECHEM MAROSZKIEM, które odbędzie się 12.10.2021 r. o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach im. Ottona Sterna. Spotkanie poprowadzi Bronisław Jacek Pruchnicki.

WOJCIECH MAROSZEK jest międzynarodowym sędzią siatkarskim. Mecze Plus Ligi sędziuje od roku 2002, a od 2004 jest sędzią międzynarodowym najwyższego szczebla. Miał okazję sędziować kilka mistrzostw świata i Europy oraz finały pucharów Siatkarskiej Ligi Narodów. Arbiter podczas turnieju olimpijskiego Tokio 2020. Autor książki Moje Tokio 2020, która swoją premierę miała we wrześniu 2021 roku. W tym roku został ponownie wybrany na Przewodniczącego Wydziału Sędziowskiego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Radny Miasta Żory. 

Książka Moje Tokio 2020 składa się z trzech części. W pierwszej autor opowiada o swojej karierze sędziowskiej od jej początku po zakończenie sezonu 2020/2021. Przytacza wiele wspomnień i anegdot. Szczerze wspomina swoje potknięcia i upadki. Opisuje, jak wygląda życie sędziego ligowego. W książce czytelnik znajdzie też nieco wyjaśnień co do przepisów gry i podpowiedzi dla zawodników i trenerów jak współpracować z sędziami. W drugiej części znajduje się relacja z Siatkarskiej Ligi Narodów, słynnej „bańki” w Rimini. Jako bezpośredni uczestnik Wojciech Maroszek opowiada o warunkach życia i pracy na tym najdłuższym chyba w historii siatkówki turnieju. Wreszcie w trzeciej części relacjonuje wydarzenia wprost z Tokio. Z książki dowiecie się, jak wyglądały na żywo ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk. Przeczytacie o wydarzeniach w tle turnieju siatkarskiego. 

BRONISŁAW JACEK PRUCHNICKI z wykształcenia magister inżynier chemik. Pracę w Urzędzie Miasta Żory rozpoczął w 2011 roku, jako Doradca Prezydenta ds. Infrastruktury. W latach 2017-2020 r. zatrudniony był na stanowisku Głównego Specjalisty, Pełnomocnika Prezydenta ds. Infrastruktury. Po 40 latach pracy zawodowej przeszedł na zasłużoną emeryturę. Jest obdarzony wyjątkowym głosem. W 2021 r. został zaangażowany w rolę lektora cyklu audycji Książki mają głos przygotowanych z okazji 75. urodzin Biblioteki w Żorach w Radio Żory, gdzie czyta 75 wybranych reportaży. 

* Udział bezpłatny - z uwagi na obowiązujące obostrzenia, wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji. 

Plakat spotkania z Wojciechem Maroszkiem.