Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Spotkanie z Ryszardem Koziołkiem

Utworzono dnia 06.06.2023

Zapraszamy na spotkanie z prof. dr hab. Ryszardem Koziołkiem, które odbędzie się 28.06.2023 r. o godzinie 18:00, a poprowadzi je Artur Madaliński. Podczas spotkania dowiemy się, jak wielka siła tkwi w książkach, jak czytanie wpływa na nasz rozwój i jak powiększa zasób słów osób czytających. Zwrócimy też uwagę na to, jaką przewagę daje nam biegłe posługiwanie się mową ojczystą.

 

RYSZARD KOZIOŁEK – literaturoznawca, eseista, profesor w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, dyrektor Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice, rektor UŚ na kadencję 2020 – 2024. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii „Eseistyka” za książkę Ciała Sienkiewicza. Studia o płci i przemocy. Członek jury Nagrody Literackiej Nike w latach 2012-2015. Stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. W 2016 jego książka Dobrze się myśli literaturą została uhonorowana Śląskim Wawrzynem Literackim. W 2017r. otrzymał Nagrodę im. Kazimierza Wyki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eseistyki oraz krytyki literackiej i artystycznej.

 

ARTUR MADALIŃSKI - filolog, literaturoznawca, dr nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego. Autor rozprawy Nicość, pamięć, wyobraźnia. O melancholii w prozie Andrzeja Stasiuka oraz wielu esejów i tekstów krytycznych, publikowanych, między innymi, w „Tygodniku Powszechnym”, „Dwutygodniku”, „Nowych Książkach”, „Kulturze Liberalnej”. Stały współpracownik miesięcznika „Znak”. Współtwórca Festiwalu Literackiego „Żar Literatury”.

 

Obowiązują zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub osobiście w Informacji - Recepcji.