Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Spotkanie z Moniką Fibic

Utworzono dnia 17.02.2023

Zapraszamy na spotkanie z autorką książki Wojna jest kobietą 2 Moniką Fibic, które odbędzie się 3 marca 2023 r. o godz. 18:00.

MONIKA FIBIC urodziła się 1975 roku na Górnym Śląsku, gdzie mieszka do dziś. Etnolog z wykształcenia i zamiłowania. W sercu nosi Śląsk z całym jego bogactwem kulturowym, obrzędowym i historycznym. Szerzy śląską kulturę wśród dzieci i młodzieży odwiedzając szkoły okolicznych powiatów. Zgłębia nieoczywiste oblicze II wojny światowej oraz historii międzywojennej poprzez swoją pracę reporterską w Domach Opieki w całej Polsce. Autorka takich książek jak: „O jednej, która nade wszystko kochała Śląsk”, „Za starego piyrwyj, czyli Ślązaków portret własny”, „Ciernie wojennej zawieruchy”. Poza tym szczęśliwa mężatka oraz matka córki i dwóch synów.

 

„Wojna jest kobietą” to zbiór reportaży z trzydziestoma dziewięcioma kobietami, które przeżyły II wojnę światową. Wprowadziły one autorkę w sam środek wojennej rzeczywistości oraz swojej duszy. Pokazały jej „kobiecą” wojnę. Kilka z tych kobiet już nie żyje, chociaż autorka rozmawiała z nimi jesienią ubiegłego roku. Premiera książki odbyła się 15 września. Dzięki tej książce można zobaczyć wojnę z zupełnie innej, nieznanej nam dotąd strony oraz można poczuć ducha epoki, który z całą pewnością wpłynął na to, kim dzisiaj jesteśmy i w jakiej Polsce żyjemy. 2 lutego wydała kolejną książkę "Wojna jest kobietą 2".

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub osobiście w Informacji-Recepcji. 

 

 

Plakat promujący spotkanie z Moniką Fibic.