Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Spotkanie z Maciejem Jakubowiakiem

Utworzono dnia 08.02.2024

Z okazji 752. urodzin Miasta Żory, Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna zaprasza na spotkanie z Maciejem Jakubowiakiem wokół książki “Hanka. Opowieść o awansie”, które odbędzie się 24.02.2024 r. o godz. 18:00. Prowadzenie: Elżbieta Goraus.

Zdjęcie Macieja Jakubowiaka

 

Maciej Jakubowiak

Eseista, redaktor wicenaczelny magazynu „Dwutygodnik”. Autor książek, jego teksty można też znaleźć w „Tygodniku Powszechnym”, „Książkach”, „Polityce”, „Znaku” i „Piśmie”. Laureat Nagrody im. Adama Włodka, nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca, stypendium twórczego Miasta Krakowa i nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO, nominowany do Nagrody-Stypendium im. Stanisława Barańczaka i Odkryć Empiku. Za esej "Koniec z akademią" był nominowany do nagrody Grand Press. Uczestnik Wirtualnej Rezydencji Literackiej w Melbourne i Wyszehradzkiej Rezydencji Literackiej w Bratysławie. Od 2021 roku juror Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Pochodzi z Żor.

 

UDZIAŁ BEZPŁATNY, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY w Informacji-Recepcji osobiście, telefonicznie (nr 32 43 44 584/32 43 43 197, wew. 20) lub mailowo na adres informacja@mbpzory.pl.

Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na publikację wizerunku w mediach społecznościowych i na stronie internetowej biblioteki.

 

Plakat promujący spotkanie z Maciejem Jakubowiakiem 24.02.2024 o godz. 18:00 pt. "Ziemia obiecana" wokół książki "Hanka. Opowieść o awansie" Prowadząca: Elżbieta Goraus. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy w Informacji-Recepcji osobiście, telefonicznie (nr 32 43 44 584/32 43 43 197, wew. 20) lub mailowo na adres informacja@mbpzory.pl. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na publikację wizerunku w mediach społecznościowych i na stronie internetowej biblioteki. Więcej informacji znajdziesz na www.mbpzory.pl i stronie internetowej Biblioteki. 

 

Realizujemy Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ: