Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Spotkanie z Łukaszem Szusterem

Utworzono dnia 31.03.2023

Zapraszamy na spotkanie z pisarzem Łukaszem Szusterem, które odbędzie się 26.04.2023 o godzinie 18:00. Poprowadzi je Kinga Ucherek z wydawnictwa Videograf.

Łukasz Szuster — autor świetnie przyjętej powieści "Splątani" z 2022 roku, nominowanej m.in. do nagrody Złotego Kościeja w kategorii thriller. Laureat konkursu "Stulecie polskiego kryminału" w 2019 roku. Absolwent kilku stopni warsztatów kreatywnego pisania w Maszynie do Pisania. Jego najnowsza powieść "Upiorni", to kontynuacja historii rozpoczętej w "Splątanych", a zarazem epickie zakończenie dylogii. Zwolennicy e-booków znajdą "Upiornych" m.in. na platformie Legimi.

O czym jest najnowsza książka? Autor na swoim profilu FB opisuje ją tak:

Po masakrze antyterrorystów pod Krakowem upiorne rodzeństwo Kutzów znika bez śladu. Życie Wilhelma Borsztajna, kiedyś detektywa, obecnie „krawężnika” w katowickiej drogówce, powoli wraca do normalności. Młoda analityczka finansowa o niezwykłej intuicji, Zuzanna Fuchs, wraz z ocalałym z eksperymentów w kopułach Quantum-Fuel Filipem Jankowskim próbują zrozumieć zjawisko splątania pozwalające na manipulowanie rzeczywistością. Fenomen nazywany przez samego Alberta Einsteina „upiornym oddziaływaniem na odległość”.
Tymczasem w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku po latach śpiączki budzi się Gustaw Klemer, porywacz, którego los związał już na zawsze z Wilhelmem. Jego pojawienie się na szachownicy zdarzeń burzy dotychczasowy porządek. Na Śląsku rozpoczyna się polowanie, którego finał wstrząśnie życiem bohaterów. „Upiorni” to kontynuacja, a zarazem zakończenie dylogii rozpoczętej świetnie przyjętym thrill
erem kryminalnym „Splątani”. 

Autora znajdziesz na:

www.facebook.com/Szuster.autor
www.instagram.com/szuster.autor

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub osobiście w Informacji-Recepcji. 

Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na publikację wizerunku w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Biblioteki.