Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Spotkanie z Krzysztofem Nowakowskim

Utworzono dnia 04.10.2021

"Psim zaprzęgiem przez życie" to tytuł spotkania z podróżnikiem i miłośnikiem psów - Krzysztofem Nowakowskim, który spotka się z czytelnikami podczas VII Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. W spotkaniu udział weźmie również suczka rasy Alaskan Husky o imieniu Henia. Zapraszamy! 

Krzysztof Nowakowski jest pisarzem, maszerem - czyli człowiekiem podróżującym psim zaprzęgiem, poszukiwaczem przygód, fotografem, byłym redaktorem naczelnym i twórcą gazety Aktywne Bory oraz portalu turystycznego o takiej samej nazwie. Razem z żoną Darią od ponad dwudziestu lat podróżuje przez życie psim zaprzęgiem, organizując wyprawy w rejony polarne i startując w najdłuższych wyścigach psich zaprzęgów w Europie. W roku 2010 dwa psio-ludzkie zespoły prowadzone przez Darię i Krzysztofa objechały dookoła największe europejskie jezioro położone za kołem polarnym, Inarijarvi. Trzysta kilometrów pokonali w trzy dni. Od tamtego czasu odbyli wiele wypraw, przeżyli mnóstwo przygód i zostawili wiele śladów psich łap i płóz sań w Arktyce. Napisał i wydał dwie książki: "23 kilometr" oraz "Lapońska przygoda Mai". 

"W trakcie spotkań zabieram czytelników w mój świat. Opowiadam o fascynującej i surowej przyrodzie Dalekiej Północy, o realizacji marzeń i pasji wraz z moimi psami. Przedstawiam psy z zupełnie innej strony niż zazwyczaj są one postrzegane. Opowiadam o Arktyce, zamieszkujących ją ludziach i zwierzętach, a także o moich przygodach przeżytych w trakcie wypraw."