Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Spotkanie "Kryminalne Gadanie"

Utworzono dnia 20.05.2024

Zapraszamy spotkanie z Katarzyną Gacek oraz Maciejem Kaźmierczakiem, które odbędzie się 12.06.2024 r. o godz. 18:00.

 

Spotkanie odbędzie się w ramach syklu spotkań "Kryminalne gadanie". To spotkania łączone dwóch pisarzy, podczas których rozmawiają o swojej twórczości, ale nie tylko... zahaczają o wątek dotyczący ich inspiracji, mocnych i słabych stron podczas pisania, wymieniają się poglądami i w ogóle starają się odpowiedzieć na kluczowe pytanie: jak żyć?


Katarzyna Gacek - autorka bestsellerowych powieści dla czytelników od siedmiu do stu siedmiu lat! Pisze lekkie kryminały obyczajowe (cosy crime), scenariusze filmowe oraz książki dla młodych czytelników. Jej powieść kryminalna “W jak morderstwo”, doczekała się ekranizacji na Netflixie. Najnowsza seria autorki, której bohaterkami są detektywki z agencji „Czajka”, to „Pies ogrodnika” (nominowany w 2023 roku do Nagrody Wielkiego Kalibru) oraz „Gra pozorów”. Tom trzeci, „Krew z krwi”, ukazał się na początku 2024 roku. Katarzyna Gacek jest z wykształcenia psychologiem, ukończyła kurs detektywistyczny. Mieszka pod Warszawą, ma troje dzieci, pięć kotów oraz psa. Aktywność autorki w mediach społecznościowych można śledzić na Facebooku: Katarzyna Gacek – autorka (https://www.facebook.com/gacekpisze)  oraz na Instagramie: @gacekpisze

 

 

 

Maciej Kaźmierczak - autor serii kryminalnej z komisarzem Robertem Foksem: Pomsta (2023), Skowyt (2023), Larwy (2024), łódzkiej serii z podkomisarz Kamilą Szolc: Martwy ptak (2021), Nikt (2022), Porzuceni (2022) oraz thrillerów: Dziennikarz (2020), To mnie zabije (2023). Prowadzi popularne w mediach społecznościowych strony Lepiej nie będzie i Poważny Postczłowiek, na których publikuje pesymistyczne teksty i grafiki. Znalazł się na liście 30 najpoczytniejszych autorów w raporcie Biblioteki Narodowej o stanie czytelnictwa książek w Polsce w 2022 roku. Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Mieszka w Łodzi.

 

 

 

UDZIAŁ W SPOTKANIU BEZPŁATNY

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: w Informacji-Recepcji osobiście, telefonicznie (nr 32 43 44 584/32 43 43 197, wew. 20) lub mailowo na adres informacja@mbpzory.pl.

Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na publikację wizerunku w mediach społecznościowych i na stronie internetowej biblioteki.