Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Spotkanie autorskie z Jakubem Kornhauserem

Utworzono dnia 15.06.2022

Zapraszamy na spotkanie autorskie z uznanym poetą, tłumaczem, krytykiem literackim i literaturoznawcą, a także zapalonym rowerzystą, autorem książki "Premie górskie najwyższej kategorii" Jakubem Kornhauserem 2 lipca 2022 r. o godzinie 16:30. Spotkanie poprowadzi Artur Madaliński, a odbędzie się ono w ramach rajdu rowerowego "Odjazdowy Bibliotekarz"

Zapraszamy do Letniej Czytelni. Wstęp wolny!

 

JAKUB KORNHAUSER - poeta, tłumacz, krytyk literacki i literaturoznawca, filolog romański, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Urodził się w 1984 roku w Krakowie. Książkowy debiut pisarza, tom poetycki "Niebezpieczny paragraf", ukazał się w 2007 roku. Dwa lata później wydał kolejną książkę poetycką, "Niejasne istnienia", zaś w 2015 roku zbiór próz poetyckich "Drożdżownia", który przyniósł mu Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej 2016. W 2018 roku ukazał się jego tom esejów "Wolność krzepi", a w 2019 kolejna książka poetycka "Dziewięć dni w ścianie”. Jakub Kornhauser jest zapalonym cyklistą – owocem tej pasji jest książka "Premie górskie najwyższej kategorii" (2020), w której pisarz zabiera czytelników i czytelniczki na rowerowe przejażdżki w okolicach Krakowa. Książka nominowana była do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii "Esej", a w 2021 r. dzięki niej autor został laureatem pierwszej edycji Festiwalu Literackiego „Znaczenia”, organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wołominie

ARTUR MADALIŃSKI - doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, krytyk literacki, wykładowca akademicki. Swoje teksty publikował między innymi, w „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce”, „Kulturze Liberalnej”, „dwutygodniku”, „Gazecie Wyborczej” i wielu branżowych pismach literackich. Członek redakcji miesięcznika „Znak”. Ekspert w zakresie komunikacji – przez wiele lat kierował zespołami prasowymi instytucji samorządowych szczebla lokalnego i regionalnego. Prowadzi bloga o książkach „biblliotekababel” i audycję Biblioteka Babel. Książki warte zachodu w Radio Żory.