Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

SPOSÓB NA KSIĄŻKĘ

Utworzono dnia 20.06.2015

Książka to dla każdego bibliofila rzecz święta. Ale co zrobić, gdy czas odcisnął już na niej swoje piętno lub stała się nam zbędna? Wyrzucić? Absolutnie! Sposób na nadanie jej drugiego życia poznali Młodzi Odkrywcy z Klubu Moli Książkowych, którzy spotykają się w żorskiej bibliotece.

Pożółkłe, zniszczone i wypadające strony posłużyły do stworzenia pięknych obrazów, które udekorują każdą ścianę. Z rozsypanych kartek powstały również niepowtarzalne wisiorki i naszyjniki. Książka może z powodzeniem stać się także ramką na zdjęcie. Ulubioną powieść można również ocalić dzięki własnoręcznie wykonanej materiałowej obwolucie, która nie tylko chroni, ale i nadaje jej niepowtarzalny wygląd. A to tylko niektóre z pomysłowych sposobów na książkę, jakie wykorzystali uczestnicy spotkania.

Spotkania KLUBU MŁODYCH ODKRYWCÓW odbywają się w pierwszy i trzeci piątek miesiąca o godz. 15.00 w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach. Klub przeznaczony jest dla dzieci powyżej 7 roku życia. Głównym celem działalności Klubu jest promocja czytelnictwa oraz rozwijanie wszechstronnych zainteresowań dzieci. W trakcie zajęć uczestnicy odkrywają ciekawe książki, poznają tajemnice otaczającego ich świata, wykonują prace plastyczne, a także prowadzą doświadczenia naukowe. Jeżeli masz głowę pełną pomysłów, jesteś spragniony wiedzy, a przy tym pragniesz również dobrej zabawy, dołącz do klubu.