Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Rowerowa Stolica Polski 2023

Utworzono dnia 01.06.2023

Grafika promująca Rowerową Stolicę Polski.

Po treningu czas na bicie rekordów! Rusza rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2023

Za nami oficjalny, dwumiesięczny trening poprzedzający tegoroczną rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Już 1 czerwca rozpocznie się walka o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Żory również biorą udział w zabawie, a w tym roku rywalizować będą aż z 61 innymi miastami!

Zabawa potrwa przez cały miesiąc – od 1 do 30 czerwca. Zwycięzcy zarówno w kategorii miast, jak i gmin - które po raz pierwszy wezmą udział w rywalizacji - otrzymają okazałe puchary i samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Dla najlepszych uczestników zarówno w rywalizacji miejskiej, jak i gminnej w kategorii open, czyli ogólnopolskiej przygotowano vouchery na zakupy w sklepie internetowym centrumrowerowe.pl o wartości 1000 zł, 750 zł i 500 zł. Dodatkowo najlepsi otrzymają zestawy kosmetyków od FaleLokiKoki oraz sportowe gadżety akcji Aktywne Miasta. Nowością w tym roku jest nagrodzenie również najlepszych 3 rowerzystek i rowerzystów we wszystkich kategoriach wiekowych - voucherami do sklepu centrumrowerowe.pl o wartości 150zł, 100zł i 50zł. Takie nagrody zapewni organizator akcji, czyli Miasto Bydgoszcz.

Żory nagrodzą uczestników, którzy wykręcą najwięcej kilometrów dla naszego miasta! Pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe i upominki od Miasta Żory trafią do trzech najlepszych rowerzystów i rowerzystek.

Jak wziąć udział w zabawie? Należy zainstalować darmową aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu i dołączyć do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski ” dla miast. Aby kręcić kilometry dla Żor trzeba wybrać nasze miasto z listy. Dzięki temu każdy przejechany kilometr z aplikacją Aktywne Miasta trafi na konto Żor i przybliży nas do zwycięstwa.

Aby zachęcić do rowerowej aktywności młodych ludzi oraz ich rodziny i zwiększyć szansę na wygraną naszego miasta, już po raz trzeci zapraszamy żorskie szkoły do rywalizacji o tytuł „Najbardziej Rowerowej Szkoły w Żorach”, w którym do wygrania jest pamiątkowa statuetka. Otrzyma ją szkoła, która po zakończonej akcji na swoim koncie będzie miała największą ilość przejechanych kilometrów. Aby przyłączyć się do zabawy należy ściągnąć na smartfon bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, wybrać miasto: Żory, wybrać rodzaj grupy: Szkoły, a następnie z listy wybrać nazwę swojej szkoły. Przed rozpoczęciem rowerowej przejażdżki należy włączyć aplikację i z menu głównego wybrać zakładkę AKTYWNOŚĆ, następnie JAZDĘ NA ROWERZE, kliknąć START i kręcić!

Już teraz zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w rajdzie rowerowym, który zaplanowaliśmy na sobotę, 17 czerwca. Pamiętajcie o włączeniu aplikacji Aktywne Miasta! Każdy kilometr ma znaczenie! Szczegóły już wkrótce na www.zory.pl oraz profilu Facebook Miasta Żory.

 

Przypominamy, że na grupie na Facebooku pn. „Rowerowe Żory” możecie się pochwalić przejechanymi kilometrami oraz fotografiami z miejsc odwiedzanych podczas rowerowych przejażdżek: https://www.facebook.com/groups/322751615735367/.

Zapraszamy do polubienia oficjalnych profili rywalizacji w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/aktywnemiastapl

https://www.instagram.com/aktywnemiasta.pl/

Do zobaczenia na rowerowych trasach!

Rusza rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2023  Grafika promująca Rowerową Stolicę Polski.